bugün

(bkz: ekşi den ulu ya transfer edilen başlıklar)
(bkz: 29 harf var kaç farklı başlık açılabilir ki)
redhouse, oxford, longman ingilizce kelime sözlüklerinde aynı kelimelerin bulunma ihtimalini sorgulamak gibi bir şeydir. sonuçta sözlüklerde de aynı kelime ve başlıklar olabilir. normal karşılanması gereken bir durumdur.
bir başlık ekşi sözlük te açılmasına müteakip burada açılıyorsa az bile. laf etmek yetmez, arakçı yazarın ağzına vurmak lazım.

açılın lan ben vurucam, ben vurursam gol olur.
bir hastalığı tarif ederken de aynı tabirle karşılaşabilirsiniz.
+ kalp hastasıyım
- evet biliyorum. benim kaynımda da var.
+ çok zor. ilaçlar beni çok zorluyor.
- evet evet. aynısı, benim kaynımda öyle
+ iyi de banane senin kaynından.
- abi "merhamet" kelimesi burada da var ekşi'de de nasıl oluyor sence?
- sence?
denyoluktur. ne bu yeaa, sen bu sözlüktesin madem diğer bir sözlüğü anmanın anlamı ne?! hayır ekşi sözlük çok bi'şeyse git orada yaz buraya ne diye yazıyorsun?! yazar değilsen, okuyucusan bile tamam aynı başlığın olduğunu fark etmişte olabilirsin ama dillendirmenin yine de anlamı yok. hem her sözlükte birbirinin aynı başlık mevcut. o zaman altına döşeyelim;

(bkz: bu başlık itü sözlük te var)
(bkz: bu başlık lafmacun sözlük te var) vb. saçmalık...
liseli olmaları muhtemeldir.
ön plana çıkıp, kahramanlık taslamak içindir. bakın ben buluyorum, şöyle süperim; allah aşkına ya hepimiz sana tapıyoruz bu başarılarından dolayı.
nutella yemek nasıl ki sadece ekşi sözlük yazarlarına özgü bir durum değilse. hayatta var olan her şey her yerde mevcut olabilir.

sen mavi gömlek giyiyorsun diye benim mavi gömlek giymeye hakkım yok mu yani? yok öyle bir şey.
ekşi sözlükte daha çok takılan ekşi sözlük yazarının söylediği şeydir.
öncelikle söyleyeyim, kimi başlık için bu söylemin dilin ucuna gelmesi evet haklı yeredir. zira, yazar başlıkla birlikte girdiyi de kopyalamış ve prim yapmaya çalışıyor olabilir ve basbayağı yavşaklıktır bu... ancaaak, ekşi'de var olan ve orijinal bulunan, beğenilen bir başlığı buraya da açarak hem söz konusu yazarlarla bu ilginçliği paylaşmak, hem de kendilerinin düşüncelerini yazmalarına fırsat sunmak bence gayet masumcadır. tabii bunu yaparken, ekşi'de gördüm ve buraya da açayım dedim, gibisinden küçük bir not düşülerek mütevazılık sergilenebilir ve böylelikle göze batma olayından kurtulunur. tabii asıl söylemek istediklerim bunlar değildi, zira konu tam olarak bu değil. konu şu ki ekşi'den araklandığını her başlıkta belirtedurmak. bence bu da apayrı bir yavşaklık, özgüvensizlik ve aşırı saygı yahut kıskançlık. hatta üçünden miks edilmiş bir vaziyet. yahu, tamam çalınmıştır. yapan kişi de tam bir yavşak gibi girdiyi bile kopyalamıştır. dilinin ucuna gelir, dersin ibne diye. ama gelip de başlığın altına bunu "girdi" olarak girmek hem sözlük formatına aykırı, hem ifşa bana göre hırsızlıkla eşdeğer bir ahlakdışı faaliyet olduğundan içerdiği iki hatayla beraber benim gözüme daha çok batıyor. ben asıl bunlara kıl oluyorum yani. ne var yani, ne? çalmışsa çalmış, seni geren ne? burada amacı kıskançlık, aşırı saygı, özgüvensizlik gibi nedenlere bağlarken biraz ben de masumca davranmış olabilirim. bir de ekşi'yi takip ettiğini göze sokma durumu olabilir. bunu da ekleyince sanırım iki değil üç oluyor. evet. ulan, hepsini geçtim, gerçekten bir başlığa bakarken "bu başlık ekşi'den çalınmıştır" girdisini okuyup da bu konuda olumlu duygular hisseden var mı? umursayan var mı? aa bak ekşi'den çalınmış, adam belirtmiş iyi ki. yok abi, yok. deli oluyorum. sözlük formatının da amına koyuyorsunuz zaten bunu yaparken. gidin biraz kişilik sahibi olun, şu çirkef tavırlarınızdan kurtulun, efendi olun.