bugün

Fetö boş durmuyor milleti ganyana getirmek için yok trt payı yok bilmem ne maksat hayinlik olsun. Verdiği 1 liranın hesabını yapan adamlar bunlar işte. Israyil yandaşları sizi.
para israile gitsi sıkıntı yok, adamlar çölde portakal yetiştiriyor, bilime katkı saglıyor falan, trtye gidiyo bi bokuma yaramıyor.
faturalardan bu alınan televizyon telefonlardan vergiler var daha çeşitli vergiler var trt' ye giden. bir de bunun üstünr avrupa kuparını yayınlamak için halkın bu vergileriyle o ihaleyi alan trt haftada sadece tek türk takımının maçlarını yayınlıyor ama tepki de yok. o kadar kanalı olan trt bunu kanallarında yayınlamayıp parayla yine satıyor tivibuyla. açıkçası devlet kanallığından çıkmış trt vergiye doymuyor ve halkın bir tepkisi yok daha çok alırlar böylecede.
Susarsan ezilirsin...

Bi duruş göster yüreğin varsa...

o solcu, bu sağcı, o bizden , şu onlardan demeden ortak bir isyan et gör bak nasıl değişiyor birçok şey...
bana kalırsa çok cüzzi bir fiyata gayette güzel kanallar izliyorsunuz. yukarıdaki yazar arkadaşımız uzun uzun yazış kanal listelerini. benim tekrar yazmama gerek yok sanırım.

özellikle son zamanlarda trt ciddi güzel işler yapmaya başladı, belgeselleri çok kaliteli mesela, keza çocuk kanalı da bir çok annenin tercihi oluyor. çocuklarını saçma sapan çizgi filmlerden uzak tutmuş oluyorlar. diğer kanalları saymıyorum bile.
Ödendiğine dair delili olmayan vergidir.
evet paralarımız gidiyor fakat bir sıkıntı var, trt genel müdürlüğün de 3 stüdyo yapmamız sebebiyle 1 sene bulundum. 1 sene boyunca kaynak yok diyorlardı. o kadar para toplayıpta bu paralar nereye gidiyor açıklanmalı bence.

Not: Çalışan personelin bile maaşları bazen geç yatıyordu. Çalışan tanıdığınız varsa teyit edebilirsiniz.

Edit: bu para miktarı 50 milyonla kısıtlı değildir. sadece faturalardan gitmiyor trt ye para.
(bkz: dolaylı vergiler)
Benim gibi haber kanalları dışında doğru dürüst TV izlemeyen birisine daha da koyan durumdur. Helal etmiyorum.
Yayın kalitesine birşey diyemen. Desem rtük burayada adamını koymuştur. Şikâyet ederler,sorguya çekerler. Sonra şuracıkta iki yazma keyfimiz var onuda elimizden alırlar. Neme lâzım birde sözlük bizim yüzümüzden ceza falan alır,bizi ihraç falan etmesinler.

Konuya gelecek olursak trt payının vatandaştan alınmasına bende karşıyım. Hâkim bey bende itiraz ediyorum. Gerekçelerini bizlere tayin etmiş olduğunuz avukat dile getirecek efendim.
Ve hiç bir işe yaramaması, boşa giden para.