bugün

Bunu diyen insanın sabahtan akşama kadar kadınlar üzerinden kendini övmeye çalışması ve tek derdinin kadınlar olması.

Geldim 88 yaşına, anlamadığım şeylerden biri başkaları çok acı çekiyor diye benim daha küçük acı çekmemin yasaklanması. Dünya gündemi belirleyemez benim acımı, beklentilerimi. Başkalarına bakıp şükretmek zorunda değilim.

Bi de şunu anlamıyorum. Herkes üstün zekalı olduğunu söylüyor, herkes başka insanların zekasını küçümsüyor ama Herhangi bir çaba içinde değil. Havuza çocuk düşünce ölüyorsa sen bu tip çocuk ölümünü engelleyecek bir cihaz geliştirirsin. Serviste boğularak ölen bir başka çocuk varsa, yine bir tasarım yapabilirsin. Deprem oluyor göçük oluşuyor, otur yoksullar için bir deprem yatağı tasarla. Bir yerde kuraklık varsa bunun üzerine çalışmalar yap. Lise öğrencileri bile bununla ilgili çalışmalar yapıyor sürekli. Oturup aşk acısı çekiyorlar ama bak başka insanlar ölüyor böhüjü diye ağlamak nasıl bir basitlik arkadaş. Anlamak mümkün değil.

Daha önemlisi türkiye'de çocukların çoğu aç. Yine Eğitim masraflarını karşılayamıyor. içlerinden bazılarına yardım edecek duruma geldiğin zaman bu tür samimiyetsizliklere girişmeyeceksin. Başkaları ölüyor diye insanların üzerinde rahatsızlık hissi yaratmak yerine yaptığın yardımlarla farkındalık oluşturmayı öğreneceksin.

Gerçi ülkenin en uzun, en zeki, en yakışıklı, en superman, en mükemmel, en üstün başarılara sahip, tüm dünya kadınlarından daha akıllı, elit, mantıklı insanına karşı böyle hadsizlikler yaptım.

Afrikalılar aç ve bunu bize hatırlattığın için teşekkürler. Herkes adına teşekkür ederim.