bugün

aşırıya kaçan gereksiz bir davranıştır. mantıklı olan karşı olduğunuz düşünceyi bilmenizdir, alim olmaya gerek yok.

iş alimlik seviyesine gelmiş ise, artık hobiden öteye geçmiş ciddi bir kafaya takma durumu söz konusudur.
galiba üstüme alınmalıyım.
olsun.
iyi geceler dilerim.
işin trajikomik yanıdır. sözde dindar olduğunu iddia eden kesim tek bir ayet örneği daha sunamayıp geçmişten gelen atalarının kurduğu farklı bir inanç anlayışını kulaktan dolma bilgiyle savunmaya çalışır.
öyle olduklarını zannetmeleri ve yanlış yorumlamaları.
Türkiyede olan durum. Ateistler o kadar korkar ki dinden çıkmadan önceki sorgulama faslında bi alim kadar çok araştırıp kendi alçakça fikirlerini kendince haklı çıkartmaya çabalarlar.
Tabi olum ne sandınız. Yüzde 61i Allah'a inanıyor bu adamların.
görsel
doğru sayılabilecek bir tespit.

bir gün herkes dinlerin hayal ürünü olduğunu ve tanrının insanları yaratmadığını, aksine insanların tanrıları yarattığını anlayacak.

yapmanız gereken çok basit. sadece okuyun.
Anlayarak okuyunca böyle oluyor. Sadece okumak için -özellikle anlamadığı dilde- okuyan da öz hakiki, tam teşekküllü dindar.
Öyle ateistler var ki karşısınsaki dindara sadece "en iyisini ancak allah bilir" dedirtiyor her açıklamasıyla. Millet çoğu zaman savunamıyor bile.
Sorgusuz sualsiz bir yaşam tercihi. Çok tiskinç.
diyanetten daha çok din bilgisi olan insanlardır boşa ateist degiller.
Çünkü ateistler okuyor. ilk emri oku olan bir kitabınız var ama okumaktan acizsiniz. okuduğunuzu da arapça olarak okuyup bir bok anlamıyorsunuz, elinin altında internet var bi merak et de aç oku lan .
al bu da benden sana güzellik olsun :
http://www.kuranikerim.com/m_diyanet_index.htm
Sosyal medyada yüzlerce ateist takılan gördüm. içlerinde 2-3 hariç bildiğin aktroll zekası tarzı ve birikimine sahipler.
internette gördükleri bir kaç konu haricinde bir birikimi olana rastlamadım.
Dine inanmıyanların kainatın varlığını anlamlandırmaya çalışırken ortaya koydukları tezler dayandırmaya çalıştıkları ideolojiler çok ama çok zayıf.
Tek bildikleri şey ortaya dayanaksız copy paste bir ayet veya hadis atıp islama saldırmak.
Daha en basit sorulara bilimsel cevap vereni görmedim.