bugün

anket gördüğü için ayar vermeye hazırlanan kişiler için ön not: bu başlık "her alana el atan ünlüler kimlerdir" anketi değildir.*
bir alanda ünlü olduğu için, bilinçaltından yükselen "şu alana da el atmalıyım, sonra şuna da, şuna da, şuna da" sözüne itaat eden kişidir. bir koltukta 2 karpuz taşınmaz sözünü unutup, bir koltukta onlarca karpuz taşımaya çalışan, her alana el atan, her alanda başarılı olmak, çok satmak isteyen kişidir.
ilgili başlık için; (bkz: maymun iştahlı)
egolarını tatmin eden unluler olarak dusunulebilir. bir ornek vermek gerekirse, teoman ın sinema sektoruyle ne kadar alakasız birisi oldugunu hepimiz biliriz. cektigi balans ve manevra filminin vizyona girmesi ve film icin harcanan parayı cıkaramaması ardından sorulan sorulara "param var, film cekmek istiyordum cektim, elde edilen hasılat benim icin onemli degil, filmin 2ncisini de cekmeyi dusunuyorum, ben sadece egomu tatmin ediyorum" demistir. yarın baska bir alana da el atacaktır kesin, kime neyse nedir, adam hayallerini gerceklestirmekte ve hayatını yasamaktadır...
bunların istikameti genellikle şu şeklilde olur: manken-sunucu-oyuncu-şarkıcı. sonraki aşamalar artık kendi hayal güçlerine kalmıştır. artık akıllarına ne gelirse ya da moda neyse takılırlar.
bu gruba kendini çok akıllı sanan hülya avşar'ı dahil edebileceğimiz kişilerdir. ben ünlüyüm, elimden her iş gelir benim mantığıyla mı yapıyorlar acaba?
(bkz: hülya avşar)
yaratma sancısı çeken, bilgi ve ilham dolu kişiliklerine engel olamayan ünlülerdir. örnek:da vincidir.
ahşap boyama kesmeyince vitraya geçen, bahçede ufak bir bostan oluşturan, drama kurslarına yazılan, okul aile birliğinde aktif görev alan, bu arada evde aşçılık mevzuunu iyice abartan, emekli olduğu halde yeni bir iş arayanlar, bu alanlar onları ünlü yapmadığı için bu başlıkta incelenmez.
(bkz: theodor adorno)
(bkz: dhalsım)
(bkz: buyuk unlu uyumu)
her alana el atarlar ve fakat hicbirinde dikis tutturamazlar. medya dayattikca bir * kesim benimser , agzinin suyunu akita akita izler. ama sahidir ya zavalli adamcagiz hic oyle meme ve bacak gormemistir omru hayatinda. zaten onlar da meme ve bacaktan ibarettir. bu konuda yigit ozgurun iyi bir karikaturu var da ugrasamiyacagim simdi.
güncel Önemli Başlıklar