1. 1.
  doğru duydunuz efendim.

  laik dostlarımla birlikte her yıl yaptığımız eylemdir. kanunen zorunlu olması gerekendir.

  10 kasım 1938, ülkemizdeki milyonlarca laik, binlerce laplaik* insanı derinden üzen o olayın tarihidir bilindiği üzre. bu tarihin her yıl dönümünde tüm ülkece anıtkabir'i tavaf etmek, yüce ve bir o kadar da ulu önderimiz atatürk'ü derin bir saygı ve huşu ile selamlamak, gelmiş; geçmiş ve gelecek en iyi başbakan ismet inönü'yü kabri başında anmak ne güzel, ne laik bir davranıştır. şu laik hayatımda yaşadığım en güzel anlar bu tavaf anlarıdır efendim.

  bence bu tavaf zorunlu olmalıdır. yüce ve bir o kadar da ulu önderimiz atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi kurdular, kurtardılar. onlar olmasa biz olmazdık, bu topraklar olmazdı. buraları hep denizle doldurup tüm türkleri o denizde boğarak öldürürlerdi itilaf devletleri.

  onlar erinmemiş kurtarmışlar, bizim gidip tavaf etmemiz çok mu efendim çok mu?
  6 -20 ... sonlaik
 2. 2.
  şeytan taşlamak içinde tbmm'ye yürümek gerekir.
  11 -2 ... furkanr
 3. 3.
  bence ilk okul öğrencileri her sene anıtkabire götürülmelidir yol yemek paraları meb tarafından karşılanmalıdır.
  -1 ... dadydadycool
 4. 4.
  tavaf değil, kabir ziyaretidir. ölüm yıl dönümünde saygıyla anmaktır.

  gerizekalıya anlatır gibi anlatmak gerekirse,

  ölen anne, baba, eş ve dostlara yapılan ziyaretler gibi olağan bir şeydir. kimsenin tur attğı falan olmaz. inancı olan 1 elham 3 gulhu okur, inancı olmayan teşekkürler paşam der yola koyulur. olay budur. lütfen salak olmayalım. olanları uyaralım.
  9 -2 ... kukla
 5. 5.
  ironi yapacağım derken başlık sıçmaktır.

  (bkz: hanım koş oğlun başlık sıçtı)
  1 -1 ... atonica
 6. 6.
  atatürkün kabrini ziyaret eden turistleri saymazsak,ziyaret eden milletimizin çoğunun da müslüman olduğunu düşünürsek oldukça saçma hatta bir de sapan olan başlıktır..atatürkün ben öldükten sonra kabrime gelin tavaf edin benim adıma din uydurup müridi olun dediği duyulmuş şey değildir..
  -1 ... narsist prens
 7. 7.
  atatürk ün tanrı olduğunu düşünenlerdir.onlara göre atatürk hatasız, kusursuz, mükemmeldir. (haşa) bizi o yaratmıştır.o olmasa biz olmasa biz olamazmışız. bi kere müslümanlıkta herşey yüce rabbden gelir. yaşıyorsak bunu sağlayan allah tır. allah a dua edin atatürke değil. o yüzden atatürke bu gözle bakanlar müslümanlığa yakışmamaktadır.
  2 -7 ... gkhnkny
 8. 8.
  yapılmamış, görülmemiş bir şeydir.

  ama okul kazanmak, iş bulmak, koca bulmak isteyen yüzlerce, binlerce müslüman türbe etraflarında ölmüş insanlara el açarken görülmüştür. atatürkçülere putperest diyen insanların, mezarlara çapıt bağlayıp, mezar taşlarından medet umması hayatı sorgulatmaktadır.
  1 ... sessizdeydi duymamisim
 9. 9.
  her 10 kasım da anıtkabir i tavaf etmek
  2 ... samimi izzet efendi
 10. 10.
  kemalizm dini ritüelidir.
  3 -3 ... frekans