1. 1.
  kendinden afyonludur.

  sakindir. eksilemeyin be hemen. şükür iyidir güzeldir.
  1 -1 ... sherbetli
 2. 2.
  (bkz: hz eyüp)
  4 ... usualsuspects
 3. 3.
  "Beterin beteri var" cumlesini misyon edinmis kisidir.
  1 ... darkguitarist
 4. 4.
  olduğu durumdan daha kötü durumda olan insanların var olduğunu bilen insandır. küçük şeylerle mutlu olmayı bilen kişidir. dünyadaki güzellikleri fark edebilecek kapasitedirler.
  3 ... akuamarin
 5. 5.
  mutlaka doğru yapandır.
  3 ... bilgizayar faresi
 6. 6.
  her şeyi ayrı bir yana, düşünen insandır.
  3 ... rserit
 7. 7.
  Kanımca asla yıkılmayacak insandır.
  4 ... mahojohn
 8. 8.
  yanlış yapan insandır. tabi ki şükretmesi de gerekir ancak her şeye değil.
  1 -1 ... ulanseviyorumsenibe
 9. 9.
  kötü giden her şeyin sorumlusu diyemem ama katkısı yadsınamaz derecede büyüktür. yani mesela asgari ücret konusuna şükredip sineye çeken insan sayısı 1 değil 1 milyon olunca haliyle sistemin ezen çarklarına su taşımış olur bu durumda bu şükretme pek öyle olumlu bir şey değil, bu durum bütün bir toplumu etkileyen o kaderci kesim yüzünden ötekilerinde sürünmesine vesile olur. oysa burda şükredilen şey allah ise eğer, allah neden patronların cebine para sokuştururken ötekinin emeğinden çalıyor oysa şükreden kişiye iyi şeylerin gelmesi gerekiyordu. bu ufak bir örnek her şeye kaderci gözüyle bakan bir toplumda asla ve asla adalet olmaz, eşitlik olmaz. kadın durumuna şükredip erkek egemen toplumun katı kuralları altında ezilir, işçi durumuna şükreder, halk sistemin dayatmalarına vs. vs.

  yok hasta yatağında yatan adam allaha şükredip kendi kendini rahatlatıyor ve tedavisine katkı sağlıyorsa yani ne yapıyorsa kendisi için yapıyorsa başka insanların hayatlarını etkilemiyorsa en güzelini yapıyordur.
  1 ... cenaze kaldiricisi adem
 10. 10.
  kendini kullandıran bir eşektir. daha fazlası ya da başkası değil.
  ... konglamere lenf nodu