1. 1.
  elbette birçok kişi hayatını kolaylaştırdığı için hızlı tüketim ve konformist yaşantısından memnun.

  az önce canım bir şarkı dinlemek istedi, youtube dan adını yazıp şak diye dinlemenin rahatsızlığını hissettim. şarkıdan da keyif almadım. dönemi hatırlayanlar cabrio ve raks kasetlerin ne denli anlam taşıdığını hatırlayacaktır.

  http://alkislarlayasiyoru...843/90-039lardan-kasetler

  kasetin üzerine hangi şarkıları barındırdığını hatırlamak için düşülen notlar, sol ve sağ üst köşelerini bantlayarak şarkı aralarını kısaltmak için silinen süreler ya da radyoda denk geldiğiniz muhteşem şarkıları o an kaydetmek için hazır bulunması çok önemliydi.

  bakıyorum da oluşturduğum arşivin birçoğu hala o dönemlerden edindiğim şarkılar. hala benim için muhteşemliğini korur. eğer o dakika kasetiniz hazır değilse melodiyi aklınızda tutmak zorundasınızdır. arkadaşlarınıza ya da plakçınıza o melodiyi tekrar etmenin heyecanı ya da günler sonra kısıtlı radyo frekanslarında aynı şarkıyı bulabilmek muhteşem bir sevinç kaynağıdır. gerçek anlamda sevinmektir. internetin yeni yeni yaygınlaştığı 90 sonru ve 00 başı mp3 ü bulabilmekte benzer etki yaratıyordu.

  şimdi tonlarca indirilmiş discography, binlerce dinlenmemiş şarkı...

  kendi eğitimim ve hayat tarzım müzik olduğu için burdan yola çıktım. herhangi bir bilgiye ulaşmanın kolaylığı da nacizane fikrim olumlu bir durum değil. kupon biriktirerek her eve giren meydan laruslar bile bu ülkenin belli bir bilgi dinamitleriydi. google a yazılan her kelime kifayetsizdir ana britannica karşısında. o köşeye iliştirilmiş siyah beyaz fotoğraflar hala aklımdadır süper baba geceleri.

  neyse, olumlu bulan formul tembelliğine yakalanmış kariyer piçlerine değildir yazım.

  bu da o günlerden radyoda yakaladığım şarkının youtube versiyonu olarak sizinle paylaşıyorum.

  votka ve bira ile.

  https://video.uludagsozluk.com/v/sözlük-yazarlarının-şu-an-dinledikleri-şarkılar-92908/

  1 ... rockonbaby