bugün

her şeyin sanıldığı kadar yolunda gitmediğini gösteren durumdur. sevdiceğinizin aşk ile baktığını zannetiğiniz gözlerinin aslında başka yerlere daldığının apaçıkispatıdır.
ben bir kücük cezveyim,ancak kader ne yaparsın elden ele gezmeliyim düşüncesine gark olmuş ve kendini yollara vurmuş sevgilidir.yapılmıştır bir hıyarlık ve belki hala yapılmaya devam edilmektedir.demek ki ona göre her şey yolunda gitmiyordur,cim biberidir,acıdır,gercektir salın gitsin,sonra cıkarması zor olur benden söylemesi.
her şey yolunda giderken, sevgilinin yoldan ayrılmasıdır. şarampole falan yuvarlanmış olabilmekle birlikte köprüden önce son çıkışın rehavetine kapılmış da olabilir. ya da güneşin battığı yere giden sevgiliniz redkiti kendi yoluna bırakıp farkında olmadan doğu, kuzey ya da güney gibi batı harici bir yerlere gittiğinizi gösterir. kısaca her şeyin gittiği yoldan ayrılmasıdır sevgilinin. yolu terk eder.
ayrılan taraf bayan ise, erkeklerin hemen ardından ''e ne oldu a..na koyim şimdi durup dururken ?'' diyeceği durumdur.
heyecan arayışında olan sevgili tipidir.evleneceğin gün yaklaştığında yine ben gibileri arayacaksın denilesidir.
(bkz: her sey yolunda giderken sevgilinin yarilmasi)
dumur olma durumudur. demek ki bişeyler yanlıştır. giden sevgili gıcıktır. asıl mesele siktirsin lan diyebilmektedir bence.
senden daha iyi birini bulunca seni terk etme ihtimalinin yüksek olmasıdır. sen ne kadar iyi olursan ol, sen ne kadar herşeyin yolunda gittiğini düşünürsen düşün. kız yada erkek farketmez, senden daha iyi birini bulsun senin yüzüne bile bakmaz. *
herşeyi yolunda götüren başka bir sevgili bulmuş olması muhtemeldir.
baş kısmınızın ön tarafına doğru olan bölgede tatlı tatlı kaşıntılar olabilir.
doktora gitmeye gerek yok, zamanla değişimi farkedeceksiniz.
Sana göre her şey yolundadır.Elini tutarken,gözlerine bakerken seni düşündüğünü seni sevdiğini düşünürsün.Onun içinde yaşadığı çelişkiden haberin yoktur.Oysa onun için günler sensiz geçmeye çoktan başlamıştır bile.Başka hayaller belki başka insanların hayaline dalmıştır sadece sizin haberiniz yoktur.Onun içinde senli rüyalar tükenmişse yaşanacak günler kalmamışsa gitmeye hazırlanıyordur zaten.Bu durumda her şey yolunda gittiğini sanan biziz ama aslında her şey yolunda gitmiyordur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.