1. 1.
    Her boku, komiklik yaparak normalleştirme ve kanıksama durumu.

Ulan bir şeyi de ciddiye alıp tepki verelim. Gırtlağımıza kadar zam ve vergiye battık hala daha kakara kikiri peşindeyiz mk.
    8 -4 ... iyi mi boyle
  2. 2.
    "Kan, göz yaşı, ter... ama yine de kahkaha!"

-Louis Ferdinand Celine.

Edit : yiğit bener miydi lan?
    2 ... acta non verba
  3. 3.
    Dalga geçmeyelim de delirelim iyice. Herkes mutsuz olsun, mutsuzluktan ölsün. Güzel düşünce. Tepki gösterecek kitle yok artık. En fazla twit atılır, o da pek bir işe yaramaz. insanlar protesto için sokağa çıkmaya korkuyor doğal olarak. En ufak bir şeyde içeri tıkılıyor ve suçsuzsa bile çıkamıyor. Bu insan nasıl tepki göstersin?
    10 -1 ... david gilmourun parmaklari
  4. 4.
    millet adeta dayak arsızı oldu. normalde büyük sıkıntı olması gereken konular
    dalga konusu oluyor artık. çünkü bu milleti öyle bi terbiye ettiler, öyle akıl almaz
    şeylere maruz bıraktılar ki neye nasıl tepki verilir unuttu artık..
    maltepenin 14tl, 1kg domatın 7tl olduğu ülkede ciddiyet durağı çoktan geçilmiştir.
    7 -1 ... wun tu
  5. 5.
    Utanmazlığın, aymazlığın son haddidir.

imza: sözlük teyzesi.
    ... laktozsuz sutlu latte
  6. 6.
    bu konuyla ilgili şahsi bir tespitim var, eğer türkler olarak gırgırı şamatayı bu kadar abartmayıp hayatımızda ciddi bir duruş sergileyebilseydik sanırım ülke olarak olumlu yönde çok farklı bi noktada olabilirdik ne alakası var diyen olabilir ama mental yapı ülkelerin ilerleme düzeylerine doğrudan etki eder örneğin almanlara ruslara veya japonlara bakın genelde çok gülmezler.
    2 -1 ... saglamyazar
  7. 7.
    Traji komik diye bir şey var. insan trajedi yaşar acı onu öylesine sarar ki delirip güler. Aslında durum acıdır ama komiktir de.
    Komedi, mizah bu yüzden en üsttür. Kahkaha atarken gözden yaş geldiği anı düşün. Bedeni bundan daha mutlu ne edebilir?
    Tabi hayat ciddi ama katı akli dayatması gülmeye olan tutkumuzu gizlemiyor.
    Komedi aşktır. Gülmek en güzel bulaşıcı hastalıktır.
    -1 ... trdkml
  8. 8.
    Kendi kusurlarımızı, eksiklerimizi, kıskançlıklarımızı saklamanın (kendimizden bile) en kestirme yoludur.
    -2 ... lunalovegood1
  9. 9.
    Tipik sarkastik insan eylemi. Yanlış anlamayın bu da bir zeka, bir emek, bir yetenek ister küçümsemiyorum ama bazen alay ile mizahı karıştırıyorsunuz.
    4 ... feslemegen
  10. 10.
    ben bu konuyu bireyden başlayarak devam ettirmek istiyorum. insanlar aralarında sohbet ederken dahi karşındaki insanın üzüleceğini veya sinirleneceğini düşünmeden kendi söylediği şeye yine kendi gülüyor. Bu da o insanın düşüncesiz olduğunu gösteriyor.

Toplumsal olaylara geldiğimizde, toplumumuzda birçok problem olmasına rağmen bu problemlerle de alay etmek kanıksanmış durumda. toplumdaki bu durum aslında ne kadar acınası bir durumda olduğunu gösteriyor o toplumun. bunun da kökenini bireyselliğe bağlıyorum, yani bireysel olarak insanlar olgunlaşmalı ki toplumlar da olgunlaşsın.
    ... anactivistfromtheuniverse