1. 1.
  doğru zaten bazı bireyler işsiz olmak zorundadır. güçsüzün güçlü tarafından ham yapılıp yutulması gibi bir şey. Bu doğanın kanunudur zaten. günümüzde güçlülükten -yani nitelik diyelim biz ona- öte üniversite mezununun cemaate yakınlığı önem kazanmış olduğu için haklıdır başbakanımız.
  1 ... koolcat
 2. 2.
  yüzsüzlüğün dik alası.
  1 ... cany13
 3. 3.
  isteyen işini de bulur aşınıda diyorum kardeşim,
  bos bos durarak olucak iş değil bu az emek az caba sarfetmek lazım, emin olun boşa gitmez emekleriniz.
  -1 ... goldensand
 4. 4.
  devlet kadrolarına yakınlarını yerleştiren, kızını kendi danışmanı, sülalesini meslek sahibi yapan başbakanımsı söylemi.
  2 -1 ... burmilla
 5. 5.
  söyleniş şekline göre farklı şekillerde yorumlanacak söz.
  serbest piyasa koşulları altında emek arz ve talep dengesine müdahale edemeyiz. hem işçi hem de işveren kendince rasyonel kararlar vererek istihdamı gerçekleştirir. her zaman emek talebi emek arzının altında olacağından bir takım üniversite mezunları işsiz kalabilir. başbakanın söylemek istediği buydu aslında.
  ama belli bir kesim var ki "oh olsun işsiz kalsınlar, aç kalsınlar ki azıcık paraya köpek gibi çalışan adamlar bulayım" zihniyeti ile bu dramı süslü laflarla açıklamaya çalışmakta. işte bunlar gerçek şerefsizlerdir.
  ... rakamsal
 6. 6.
  o zaman bu insanlar neden üniversiteyi başarıyla bitirebilmek için götünü yırtıyor sayın başbakan diye yanıtlanması gereken söz
  1 -1 ... kutsalkedi
 7. 7.
  sonuna kadar katıldığım cümle.
  git üniversiteye sabaha kadar batak, pes, okey oyna........(bu sürer gider) sonra ben iş bulacam. yok yaa!
  2 -3 ... ahmediburak
 8. 8.
  Üniversiteyi sadece diploma için okursan,iş alanı olmayan saçma bölümlerden mezun olursan,üniversiteden mezun olupta kişiliği bir türlü geliştirememişsen,iş tecrübesi edinene kadar düşük maaşlı işlerde bir iki sene 3bin 5 bin liradan az paraya çalışmayı akıl edememişsen gayet doğaldır. Torpil mi? tabikide etkisi çok büyük.
  Ama benim lisansım masterım varken benim pozisyonumda topille çalışacak adamı ezerim ezer..
  ... cocytus
 9. 9.
  uygulamalı olarak öğrendiğim durum...
  1 ... beybep
 10. 10.
  haklıdır.işi olan üniversite mezunudur.
  ... iskorpit