bugün

hayal denizinde balıkları umursamadan fersah fersah derine inmektir. Oksijen bitecek elbet.
Gece yatarken dışardan gelen bir parça ışıkta bir şeyler aramaktır. Gözlerinizi kapattığınızda karanlığın dalgalanması(böyle garip garip şeyler oluyor ya gözlerinizi kapattığınızda ona ad bulamadım) içersinde gezerken onlara bir anlam yükleyip içinde yüzmektir.

Her şey anlamlıdır bu hayatta. Her şeyin anlamsız olmasına rağmen.
Neşet ertaş ın dediği gibi: Usandım bu canımdan aman amann, dert ile geze geze... der durursunuz bir süre sonra.
psikolog ve gelişimciler, ilaç gibidir, başın ağrıyınca/hastalanınca kullanırsın. Sürekli kullanırsan hastalığın artar.
bir süre sonra psikolojik sorunlara sebep olur.
ileride çok sevilen bir şeyden nefret etmeye sebep olabilir.
Bazı insanlar duygularını, hislerini ve gerçek karakterlerini hedef odaklı iyi gizleyebiliyor. iyi veya kötü başarının sırrı burda. Ama ikili ilişkilerde bana pek güven vermeyen tipler bunlar.

Bazısı da olduğu gibi davrandığı için her hareketi dikkat çeker ve bir sonraki adımı tahmin edilebilir. Bu insanları tahlil etmek, kontrol etmek ve yönlendirmek çok kolaydır ama gereksizdir.

O yüzden ilk sözünü ettiğim insana anlam yüklemenin bi anlamı yok zaten kendini belli etmiyor. Bukalemun misali.

ikinci tip insan da, haliyle hayatı doğaçlama yaşıyor. Ona da anlam yüklemenin bi anlamı yok.

Bence herkesi izlemeyi birakın ve kendinize anlam yükleyin en anlamlısı bu.
Benimdir.

Sadece sözlüğe anlam yükleyemiyorum.