bugün

Her boku, komiklik yaparak normalleştirme ve kanıksama durumu.

Ulan birşeyi de ciddiye alıp tepki verelim. Gırtlağımıza kadar zam ve vergiye battık hala daha kakara kikiri peşindeyiz mk.
Dalga geçmeyelim de delirelim iyice. Herkes mutsuz olsun, mutsuzluktan ölsün. Güzel düşünce. Tepki gösterecek kitle yok artık. En fazla twit atılır, o da pek bir işe yaramaz. insanlar protesto için sokağa çıkmaya korkuyor doğal olarak. En ufak bir şeyde içeri tıkılıyor ve suçsuzsa bile çıkamıyor. Bu insan nasıl tepki göstersin?
Utanmazlığın, aymazlığın son haddidir.

imza: sözlük teyzesi.
bu konuyla ilgili şahsi bir tespitim var, eğer türkler olarak gırgırı şamatayı bu kadar abartmayıp hayatımızda ciddi bir duruş sergileyebilseydik sanırım ülke olarak olumlu yönde çok farklı bi noktada olabilirdik ne alakası var diyen olabilir ama mental yapı ülkelerin ilerleme düzeylerine doğrudan etki eder örneğin almanlara ruslara veya japonlara bakın genelde çok gülmezler.
Traji komik diye bir şey var. insan trajedi yaşar acı onu öylesine sarar ki delirip güler. Aslında durum acıdır ama komiktir de.
Komedi, mizah bu yüzden en üsttür. Kahkaha atarken gözden yaş geldiği anı düşün. Bedeni bundan daha mutlu ne edebilir?
Tabi hayat ciddi ama katı akli dayatması gülmeye olan tutkumuzu gizlemiyor.
Komedi aşktır. Gülmek en güzel bulaşıcı hastalıktır.
Kendi kusurlarımızı, eksiklerimizi, kıskançlıklarımızı saklamanın (kendimizden bile) en kestirme yoludur.
Tipik sarkastik insan eylemi. Yanlış anlamayın bu da bir zeka, bir emek, bir yetenek ister küçümsemiyorum ama bazen alay ile mizahı karıştırıyorsunuz.
Başımıza gelenlerin yegane sebebidir.

Mizah güzeldir fakat etki etmez. Toplum bilinci olmadığı için ve kutuplaştırıldığımızdan dolayı kitlesel tepki gösteremiyoruz.

Bu tip zamlara tepki göstersen belirli bir kesim hainlikle suçlayacak çünkü mantıklı düşünmüyor.

Bence dalga geçme bizde alışkanlık oldu. Tepki koymak illa sokağa çıkmak değildir. Bir bütün olup yakıt almayarak kaç kere protesto ettik mesela. Ben hep 50 liralık alıyorum diye umursamadık.

Alkol fiyatları için bir kere birleşip bir süre içmilmesin kampanyası yapıldı mı? Hayır. Ben içmezsem maaşlar ödenmez goygoyu yaptık.

Yani biz bir şeylere tepki vermedikçe semer vuran çok olacak. Oturup gülmek çözüm değil artık.