1. 1.
    var böyle insanlar, ne anlatırsan ona inanırlar. mucizelere, faziletlere, hurafelere ve olmayan varlıklara inanmak esas özellikleridir.

mesela bu insanlar, musa'nın peşinden giden firavun ii. ramses'in bedeninin çürümediğine, şu anda british museum'da birkaç adet ancak dünyanın başka yerlerinde ise binlerce adet bulunan doğal mumya örneğinin ii. ramses'e ait olduğuna ve bu mumyanın iman ettiği anda yeah seni çürütmüyorum artık denildiğine kayıtsız şartsız araştırmadan iman ederler.

buna ben akıl yoksunluğu diyorum. çünkü insana akıl bahşedilmiş ki kullanasın. önüne sunulan bir norm eğer akıl standartlarında izah edilemiyor ise bu defa aklını kullanabilir akıl yürütebilirsin. aklına sınırlar koymak çok ahmakça ve cehalet örneği geliyor bana.

aklın besini misal sürekli onu kullanmak ve önüne gelen her bilgiyi sorgulayarak, yeni bilgiler elde ederek onu beslemektir. bugün ise bu herşeye inanan insanımız tembel bir varlıktır çünkü aklı olduğu halde onu yürütemez bir bakarsın ki akıl emekleme safhasından bir sonraki aşamaya çıkamamıştır.
    -1 ... rootz
  2. 2.
    çocuk ruhundan sıyrılamamıştır.
    ben ki saf bir bireyimdir ancak hiçbir zaman söyleneni ağzı açık dinleyenlerden olmadım.
    2 ... nardaninciler
  3. 3.
    Şahsımdır ne yazık ki, sonunda kendine yazık eden insandır. Ne çok yalana inandım be! işin garibi hiç de ders almıyorum.
    4 ... misaki meii
  4. 4.
    türkiye'nin %50 kesimini oluşturur. bu nedendir ki, dolar 6 küsür lira.
    1 ... lipsos
  5. 5.
    Gramere inanmıyor olabilir. (bkz: her şey)
    ... borulce
  6. 6.
    herkese güvenir kendine güvenmez.
    1 ... littlephony
  7. 7.
    hanım a haberi aç.
    ... woober
  8. 8.
    Her seferinde kandırılmaya mahkumdur.
    ... kavunlu dondurma
  9. 9.
    kendisine tavsiyedir.