1. 1.
  hayır efendim, başında elhamdülillah olmayan bir "hepimiz müslümanız" hâlidir bu ve geçtiğimiz haftasonu almanya'nın köln kentinde aşırı sağcı proköln'ün düzenlemeye niyetlendiği islâm karşıtı konferansı protesto eden 30,000 kişinin "bu meydanda hıristiyanlar, müslümanlar, mûsevîler, sosyalistler, sosyal demokratlar ve demokratlar ırkçılığa karşı ortak bir irade ortaya koymak üzere toplandık" sözleri ile ifade bulması hâlidir. türkiye'de "hepimiz ermeniyiz" şiarıyla toplanan on binlerle benzer amaçlarla toplanmış almanya ve avrupa vatandaşlarının bu toplantıda ortaklaştığı metin olmuştur "hepimiz müslümanız." bu irade yapılması planlanan bu ırkçı toplantıyı yaptırmamış, bu "konferans"a karşı öğrencisiyle, işçisiyle, esnafıyla, lokantacısıyla ve taksicisiyle dimdik durulmuştur.

  http://www.dw-world.de/po...11%253A30-12%253A00%2BUTC

  avrupa'da müslümanlık karşıtı ırkçıların karşısında burada hâkir görülen ve çoğunluğu ateist olan sosyalist ve komünistleri görüyoruz. bu kimisine ironik gelebilir, ama ırkçılığa karşı ortaklaşmak hiçbir zaman kaybedilmemesi gereken tartışma zeminini korumak açısından önemlidir. türkiye'de olmadığı savlanan ırkçılık ve faşizm sorunlarımızı bâki kılmak üzere aramıza ördüğümüz duvarlar gibi yükseliyor. bu yüzden zincirlerimizi kırdığımız gibi kırın o duvarları. kırın ki nefret tohumu ekenlerin kötülük bahçeleri ışığımızla aydınlansın!*
  1 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 2. 2.
  gerçek müslümanlığı kalbinde, aklında, bedeninde yaşayan için göz yaşları eşliğinde evet denilesi söz. feto boşuna ağlamıyor, yürek mi dayanır lan.

  edit: hadi gevursun, bari saygı duy laiklik eşliğinde ey bre gafil.
  2 -2 ... sex files