1. 1.
  Eksileyeceksin evet ve var böyle bir şey. Bari oku oku da eksile. utanırsın belki özünü bulursun. Olacağından değil ya. Bir umut.

  Siz. Bugün yürüyüp meydanlarda veya yürümeden bilimum sosyal medya ortamlarında Faşizme inat kardeşimsin hrant diyenler. Faşizmin kelime anlamını dahi bildiğinden şüpheliyim. Siz ortamın şeklini alan sıvı beyinlilersiniz. Entelektüel(!) güruhun entelektüel olma kuralı olan, ajitasyon, muhalefet, Türk düşmanlığı nı entelektüel(!)lerden daha başarılı yaptığınız için gurur duyun.

  Siz popüler kültür(!) çocuklarısınız. 1 tane ermeni 18 ocak'ta öldürüldü diye, 5 yıldır 7 gün 24 saat ermeni olanlarsınız. Ama 1 gün sonrasında 19 Ocak'ta, yani 1990'ın 19 ocak'ında bir halkın kendi ülkesinin başkentinde o ermeniler tarafından öldürüldüğünü dahi bilmiyorsunuz ki Türk olasınız....

  (bkz: kara ocak)

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Kara_Ocak

  hepimiz hrant ız hepimiz ermeniyiz ikiyüzlülüğü

  hepimiz hrant ız hepimiz ermeniyiz ikiyüzlülüğü

  Popüler kültürün çocukları, götümün romantik solculuğunun maskesini yüzünüze takıp dolaştınız bugün. Nasıl kız düşürebildiniz mi?

  --spoiler--
  Merhaba.

  Adım Atabek Kurbanov. 24 Temmuz 1983 doğumluyum. Yani neredeyse 29 yaşında olacaktım. Öldürülmeseydim. 19 Ocak'ı 20 Ocak gününe bağlayan gecenin yarısında, kendi ülkemin başkentinde 30000 i ermeni 36000 kişiden oluşan bir rus ordusu bastı ülkemi. Başkentimizi. Benimle birlikte resmi rakamlarca 140 - 143 kişi, gerçekte ise 360 kişi öldürüldü. 6 kişiden ise hiç haber alınamadı. Kusura bakmayın yaşım 29 ama 7 yaşında öldürüldüğüm için o mahsunlukla konuşuyorum.

  7 yaşındayken, yüreğim bir güvercinin ürkekliğinde değil ama bir serçenin heyecanıyla atarken, bir ermeni AK47 sinin dipçiğiyle vurarak bayılttığı bedenime bir şarjör mermi boşalttı. Ölmedim ama. Sonra bir rus tankı geçti. Tankı süren ermeni öldüğümden emin olmak için paletler bedenimin üstündeyken 4 tur attı.

  Dünya görmedi. Dünya duymadı.

  Tam 17 yıl sonra gerçek kardeşlerimin ülkesinde, benliğime, şahsıma, milletime kan kusan, sözde güvercin ürkekliğine sahip bir adam öldürüldü. istemezdim ama. Öldürüldü işte.

  Kendi öz kardeşlerim 5 yıl boyunca hepimiz ermeniyiz diye bağırdı. Merak ettim. Neden ben olamadınız. Neden kendiniz olamadınız...

  Meydanları onbinlerce kişi doldurup bağırırken kabaran hümanistliğiniz, faşizm düşmanlığınız.

  Ben öldürülünce neredeydi? Yani 366 kişi 1 ermeni etmiyor muyuz? Size göre rakamlar mıyız sadece...

  Umarım ki öldürülmezsiniz. Öldürülmek gerçekten kötü. Tepki duymak normal. Ama bunu neden acındırmaya çeviriyorsunuz ki bir ermeni için?

  Siz 78 milyon luk Türkiye devleti! Aynı atadan, aynı soydan geldiğim adamlar. Kendi kardeşinizin de öldürüldüğünü düşünün benimle birlikte. Acı mı verdi. Peki ben kardeşinizken Ermenilerce Hocalı'da, Türkiye sınırlarında, Bakü'de, Karabağ'da katledilirken, neden Ermeni'ye bağırıyorsunuz.

  Adım Atabek Kurbanov. 24 Temmuz 1983 doğumluyum. 1990'ın 19 Ocak'ını 20 Ocak'ına bağlayan o kara ocak gününde öldürüldüm. Ve siz... Ben olamayanlar. Kendileri olamayanlar. Bundan haberiniz yoktu. Bu mektuba kadar.
  --spoiler--
  9 -10 ... nukleerbasliklierkek
 2. 2.
  iki yüzlülük deyiminin çok masum kaldığı ifadedir.
  piçliktir.
  3 -8 ... etkiajani
 3. 3.
  Liverpool ülkü ocakları ulusözlük kolu tarafından açılmış başlık. (not: ben de ermeniyim)

  edit: 1 liverpool ülkü ocakları mensubu tespit edildi.
  edit: ne çok liverpool'lu varmış? benim için bi anfeild'a gidin la bi kere
  edit: "you'll never walk alone" diyosunuz yani
  2 -3 ... asilina bakarsak eger
 4. 4.
  --spoiler--
  hepimiz hrantmışız hepimiz ermeniymişiz. ne hrantım ne de ermeniyim. adım mehmet, türk oğlu türk'üm. ermeniyim diyerek soyuma ihanet etmem. dedelerimin kanını dökenlerin adını kendime sıfat yapmam. türk toprağında doğduysam, doğduğum yer için kan da dökerim. boyunumuzun borcudur...
  --spoiler--
  ... slinkman
 5. 5.
  Milliyetçilerin feci şekilde kızdığı bu mevzu aslında amuda kalkıp olaylara bakma tekniğimi kullanırsanız yine hocalı katliamının işine geldi. yani işine geldi dediysek siz anladınız kaka, ayıp bişey demedim yani. neyse şunu demek istiyorum ben 22 yaşında bir adamım Hrant ölmeden önce bu hocalı katliamını bir Azeri olan yengemden duymuştum ama o da araya sıkışmıştı. onun dışında hiçbir yerde işitmemiştim. şimdi bakın Hrant öldü hepimiz Ermeniyiz mottosu çıktı size de hocalıyı hatırlatmak için fırsat çıktı. bak şimdi hepimiz 20 ocak 1990'da ne oldu biliyoruz. Olaylara bi de güzel tarafından bakın , objektif bakış açınız olsun şu sikik hayatınızda. Valla bak çok faydasını görürsünüz.

  Bir de böyle barbar Conan edasıyla sağa sola salya saçarak sataşmanızdır belki de şehit cenazelerinin ve benzeri bilimum keder dolu günün ıssız geçmesinin sebebi. insanlar belki sizin tavrınızdan dolayı evlerinde sessizce üzülüp, magazin programı izlemeye devam ediyorlardır bu günlerde. bu ihtimali de düşünün bence. düşünmezseniz de zikimde değil ya neyse.

  iğneyi karşındakine çuvaldızı kendine sokucan pardon batırıcan demiş atalarımız. bir bildikleri vardır illaki bu rahmetlilerin.
  1 -1 ... sacred