1. 1.
  barışarock 2007'de atılan güzel sloganlardan biri. türkiye'de herhangi birine kimliğinden dolayı yapılan ayrımcılık devam edene kadar
  hepimiz hrant dink, festus okey, hepimiz ermeni, hepimiz zenciyiz.
  14 -24 ... diyonsos
 2. 2.
  (bkz: hepiniz halan daha ermenisiniz)

  edit: inadına türküz, inadına türkçüyüz.
  26 -21 ... kerameti kendinden menkul
 3. 3.
  (bkz: hanım koş polemik var)
  6 ... kuku goren masum koylu
 4. 4.
  hangi amaca hizmetle söyleniyor o belli değil. tamam türk ermeni gerginliğini tırmandırmak isteyenlere karşı verilmiş bir cevaptı belkide ama b.ku çıkartılırcasına, entelektül bakış açısı temsiliymiş gibi sanılıp kullanılır hale geldi.

  (bkz: bangır bangır da söyleriz ha ona göre)

  (bkz: büyüksünüz baba)
  -1 ... fevkaladenin feyki
 5. 5.
  ortalığı karıştırmak için bu karışıklıktan faydalanan lüzümsuz insanların ortalıkta söyledikleri sulagan...
  sanki ayrımcığı istemiyen insanların söylediği ama söylerken ayrımcılık yaptıkları sılogan...
  2 -1 ... krabbe
 6. 6.
  (bkz: gene birini mi vurdular)
  3 ... cehennetlik
 7. 7.
  ab'ye yaranmaya çalışan entel güruhun hümanist söylemi. Doymadılar hala ezilmeye.
  8 -4 ... kizilmaske
 8. 8.
  zamanında asalanın katlettiği turk diplomatlar için basta ermenistan ve dunyanın çeşitli yerlerindeki milyonlarca ermeni sokaklara dokulmustu. hepimiz türküz diye pankartlar açıp, hepimiz türküz diye bağırarak ağlamışlardı. onun için hepimiz ermeniyiz abi yani adamların hakkını nasıl öderiz ancak boyle yavşaklık yaparak işte.
  ... hiro nakamura
 9. 9.
  masum bir gazetecinin oldurulmesinin ardindan televole politikacilari gibi bir hafta ermeni olup sonra konuyu sallamayan, bu ulkede kimvurduya gitmis onlarca gazetecinin hesabini sorabilmek icin tek basina da olsa dirayetli durmaya azmetmis insanlarin lafidir. yeri geldiginde hepsi zenci olur, hepsi turbanli olur, hepsi ramazanda oruc tutmaz... ama her zaman haksizliga ugramisin yaninda olurlar. cumlenin direk anlamini degil, ima eden anlamini savunur; direk anlamina dokunmaktan bile igrenen irkcilari gordukce yine ermeni olur! eksi oylanmak veya bir avuc irkcinin hakaretleri umrunda degildir bu insanlarin. onemli olan adalettir, onemli olan insan haklaridir.
  3 -5 ... curufinwe
 10. 10.
  acaba aynı şekilde ermenistan'da bir türk vurulduğunda da "hepimiz türküz gösterir ürkütürüz" tadında pankartlarla yürüyüşler yapıyorlar mı?
  6 -2 ... batis