1. 1.
    türkiyenin namuslu aydını agos gazetesi yazarı hrant dink'in öldürüldüğü bu gün, ermeniye "piç" denilen bir ülkenin vicdanlı insanlarının haykırması gereken cümledir.

edit: ezberi bozulanların, ermenilerden nefret ettiğini bilinçdışına vurmasına yardımcı olmuş, ülkenin vicdanlıları ile vicdandan bihaberlerini ayırdığı kadar halkların kardeşliğine inanlarıyla faşistlerini de ayrımaya yardımcı olmuş başlıktır. başlığı açtıktan sonra hakkımda* girilen şu entry söylediklerimin anlaşılmasına yardımcı olacaktır:"hrant dink'in öldürülmesiyle ilgili "sözde değil özde ermeni soykırımı" deme cüretinde bulunan ve "hepimiz ermeniyiz" demeyen türk insanına da "namussuz" yaftası yapıştıran sözlük yazarı. sırf böyle düşünenlere inat nefret etmeye devam edeceğim ermenilerden"

edit: başta 'namuslu insanlar' demiştim, haklı bir eleştiri sebebiyle ve daha doğru olduğunu düşündüğüm için 'vicdanlı insanlar' diye düzeltiyorum. vicdan siyaset ötesi bir kavram. kimse alınmasın diyemeyeceğim ama vicdansız yerine de vicdandan bihaber dedim, daha doğru oldu sanırım.
    66 -101 ... apatheticfrog
  2. 2.
    (#1176880) "namussuz kara hilal" önermesine yol açabilecek slogandır.
    (bkz: böyle başa böyle tarak)

not: (bkz: gercek ermeni katliami)başlığındaki insanlar ölürken (bkz: ermeni kurbani olan devlet gorevlilerimiz) başlığındaki diplomatlar şehit edilirken kaç ermeni bunu kınayabilmek adına "ben de türküm" diyebilmiş. geçin bu edebiyatları.

edit: edit medit yok..."ermeniyiz demeyenler namussuz" denildiyse ben namussuzum dedim...bu budur.
    69 -47 ... kara hilal
  3. 3.
    ülkeyi kaosa götürmek isteyen köpeklerin son pravakasyonuna verilecek anlamlı yanıt.türkü, kürdü, ermenisi, arabı, hristiyanı,dinsizi, müslumanı ile birlik olma zamanı. hrant dink suikastıni düzenleyen,bir insanın ölümünden zevk duyan fasist zihniyetin allah belasını versin
    19 -10 ... orloff
  4. 4.
    masum bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmeye eşdeğer günahtır. ayeti ile kınadığım bu cinayete tepki olarak söylene bilecek en anlamlı söz.
    12 -9 ... kurremkarmerruk
  5. 5.
    düşünce olarak işlevsel gözükse de pratikte pek fazla yankı uyandırmayacak olan slogandır. bu ülke neleri, kimleri unutmuştur. bu da geçer. bir kaç gün sonra da türkcell süper lig başlıyor zaten.
    14 -1 ... nokia şarzı
  6. 6.
    freud, artan nazi düşmanlığı karşısında yaşamı boyunca söylemediği birşeyi, yahudi olduğunu söylemeyi alman olduğunu söylemeye tercih ettiğini söyler.

bu sebeple bugün hepimiz ermeniyiz...

dün "heryer ırak hepimizin ıraklıyız" ya da "heryer filistin hepimiz filistinliyiz" dediğimiz gibi...
    17 -15 ... apatheticfrog
  7. 7.
    (bkz: polemik yaratıcı başlıklar)
    5 -14 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
  8. 8.
    insana insan olduğu için değer verenlerin bugün haykırması gereken slogan.
    7 -10 ... gnydgn
  9. 9.
    öncelikle (bkz: kötüleneceğini bilerekten entry girmek)

ama herşeye rağmen

"anamız amele sınıfıdır,
    yurdumuz bütün cihandır bizim." sözü ile anılması gerekir yoksa geriye kalan her şey boştur.
    10 -3 ... kisil
  10. 10.
    barışa ve "halkların kardeşliği" adına söylenen ve söylenmesi gereken en insancıl ifade.

geç gelen edit: bu ifade, amerikan'ın bombardımanına maruz kalmış savunmasız somali, 650 binden fazla insanın öldüğü ırak, "kürtler", türkler, lazlar, çerkezler, gürcüler ve benzeri toplumlar içinde kullanılır. bu düşüncenin belli bir ölçütü, sınırı ve ırkı yoktur. *
    11 -3 ... vend avesta