1. 1.
    be ne yaman çelişki dedirdir.

kiralık ev ararsın, nerelisin diye sorulduğunda, doğulu olduğunu söylersin ev vermezler.
    kız istersin, sen git eşek sik derler.
    kamu kurumlarında tekrar söylüyorum kamu kurumlarında dahi şivenden dolayı tuhaf gözle bakarlar.

hani eşittik?
    5 -5 ... 7deliklitokmak silinemez
  2. 2.
    Kemalist ve yandaşçılarının düştüğü çelişkidir.
    1 -1 ... ehli sunnet
  3. 3.
    Adam haklı amk, O zaman düzeltelim. Hepimiz eşitiz (kürtler hariç).
    5 -1 ... herkesin hayatina karisan adam
  4. 5.
    kamu kurumlarında tekrar söylüyorum kamu kurumlarında dahi şivenden dolayı tuhaf gözle bakarlar.

hiç sorunu kendinde aradın mı ?
    2 -2 ... just call me alpha
  5. 5.
    kamalistler yapar genelde.
    -1 ... cikibom1
  6. 6.
    Çay tiryakisi bi adamın sallama çayları kötülemesinden fatklı değildir.
    ... callmekrkalsita
  7. 7.
    çelişkili, ikiyüzlülüktür. sonra da neden kürt sorunu.
    2 -2 ... selia
  8. 8.
    tabi ki büyük bir hatadır.

lakin, kürtlerin hal, hareket ve davranışlarına bakarak insan bazı konularda seçicilik yapabiliyor.( tanım da, "kürtlere kiralık ev evrilmiyor" demiş arkadaş.)

"nasıl" derseniz cadde üzerinde dükkanlarımız var. bir kaç ay önce 2 kiracı dükkanı boşalttı, hemen yanı başımızdaki dükkanda ise doğulu bir kardeşimiz var. bitlis' li kendisi.

gün boyunca dükkanına gelen gidenleri görseniz korkarsınız. dükkanı açtığında sermayesi neredeyse 0'dı. kısa sürede dükkanı doldu. bizi ilgilendirmez tabi bu.

sonra şüpheli kişiler görmeye başladım, takip ettim. lüks araçlar geliyor sokak arasına park ediyorlar sonra bizim komşu gidiyor aracın bagajından bir şeyler alıp dükkana geçiyorlardı.

sonrasında ise araçla gelen tipi bozuklar aracın içinde para paylaşıyorlardı. bildiğin hırsızlık malı alıp satıyorlar.

çokça şahit oldum bu duruma. sonra yetmedi uyuşturucu madde satmaya başladı dükkanında. gözümle gördüm arkadaşlar.

her neyse, sonra bu esnaf bizim dükkanlara iş oldu, kendi yeri küçük olduğu için. "kira sorun değil anlaşırız" diyerek.

kendi dükkan sahibini de kaç kez dövmekle tehdit etti benim yanımda. sonra da bizim dükkanlardan birine geçmek istediğini söyledi. "biz kendimiz iş yapacağız" diyerek salladık tabi. şimdi beni her gördüğünde küfür eder gibi bakıyor.

soruyorum hanginiz böyle birine dükkan verirdiniz?
    2 -1 ... frktmz krds frktmz
  9. 9.
    neden o zaman .sebebini hiç düşündünüz mü. biz sizi kabul etdik de siz bu ülkeyi , bu bayrağı kabul edebildiniz mi.diğer etnik guruplar dağlara çıkıp ülke kuracağız diye kalkışmadılar.
    5 ... as179 fa