1. 1.
  bir katil neden katil olur? ya da iyi bir insan neden iyi olur? kesinlikle çocukluktan gelen bir şeydir bu. çocukken ailesinden şiddet görmüş kırbaçlanmış işkence görmüş bir insan mı yoksa küçükken şefkatle büyütülmüş iyi bir aileden gelen insanın mı suçlu olma ihtimali daha yüksektir? pkk lı bir terörist neden terörist olmayı seçmiştir? küçüklükten beri o şekilde büyütülmüştür ve ona göre doğru olan budur. sizin hiçbir zaman fikrinizi değiştirmeyeceğiniz bir düşünceniz gibi savunur bunu. 1 milyar budist var dünyada neden? çocukluktan beri o şekilde yetiştirildikleri ve çevresinden öyle gördükleri için. japonlar niye çalışkan bir millet olarak görülüyor? genetik mi? hayır. gene çevresindeki insanlardan kazandıkları davranışlar sayesindedir. sonuç olarak dünyada hangi millet,ırk,din,mezhepte olacağımız şanstır. yani kararı biz vermiş olmuyoruz. verdiğimiz seçimler o anda kendi tercihimiz gibi gelsede hepsi daha önce yaşadığımız olaylara göre bilinçaltının otomatik cevap vermesidir. örneğin: hırsızlık yapan birinin kaçmaya çalışırken trafik kazası geçirmesini gören küçük bir çocuk hırsızlık yapmaz büyüyünce.
  bir katilin tek suçu iyi bir yerde doğmamış ve düzgün bir çevrede yetişmemiş olmaktır. katilleri savunmuyorum burda ama bana göre bu böyledir. kendi kararlarını kendisi vermeyen insanın da cehenneme gitmemesi lazımdır. bu mantığa göre herkes cennete gitmelidir.
  3 -1 ... frizbi123
 2. 2.
  herkes kendi şartları içerisinde değerlendirilir ve en ufak bir adaletsizlik yapılmaz diye düşündüğümüzde ortada kalan önerme.
  ... haricname
 3. 3.
  kimisi günahlarının bedelini ödeyince gidecek ama evet inanç sahibi olan herkes cennete gidecek kimisi cehenneme bi uğrayacak kimisi uğramayacak.
  ... neleda
 4. 4.
  insanoğlunun ekmek kapısıdır.
  ... bambam bigelow
 5. 5.
  paylaşmazsam ölürüm..
  http://www.izlesene.com/v...cmylmz-obur-dunya/3403309
  -1 ... herseyeyorumyapanadam
 6. 6.
  'istemez vaad etmeyin cenneti bize
  dunya cennet olacak ellerimizde'

  dizelerini akla getiren ici bos cumledir.

  (bkz: lsd trip)
  (bkz: iskandinav kizlar)
  (bkz: rus kizlar)
  (bkz: ispanyol kizlar)
  ... topraksizkoylu