bugün

her ne kadar güzellik göreceli bir kavram da olsa insan zaman zaman bu tür ikilem içerisine girebiliyor. bunu kalıplaşmış ya da önyargılı olmaktan çıkarmakta fayda vardır. gerçekte bize çirkin gelen başka birisine göre oldukça güzeldir. gerçek olan sizin aşık olduğunuz kızın değilde başkasının size aşık olmasıdır.
insanın kendisine olan güvenini yitirmesine yol açabilir.
bir kişinin beğendiği dış görünüşe sahip kişiler dışındaki beğenmediği kişilerce beğenilmesi durumudur.
zamanla kendinizi begenmemenize neden olacak olaylar butunu.
(bkz: yoksa ben zurna mıyım he)
(bkz: beni begeneni ben begenmem benim begendigimse beni begenmez)
Neredeyse güzellerin aşık olmadığı düşüncesine dek sürükler bizleri. Aslında olurlar; ama bize olmazlar. Tam bir kısır döngü aynı noktaya gelip duruyoruz.
psikolojik eziklik durumudur.
size aşık olan çirkinlerin güzelliği keşfettiğinin işaretidir.
(bkz: hayata küsmek)
(bkz: itihar etme sebepleri)
ya çirkinlere çeşitli sebeplerle * normal insanlara yaklaşımından daha samimi daha olumlu yaklaşmasındandır ya da * tencere kapak ilişkisi vardır.
aşkı yüreğe değil de şekle yükleyen insan sözüdür.

duruma bu açıdan bakıldığında da normal karşılamak lazımdır. adam karşındakinin aşkı yüreğinde yaşadığını hissedemeyecek kadar düşüncesizdir.

nedir aşk? gülünce yüzünde güller açması, ağlayınca gözünden nurlar yağması, bakınca içine korlar dolması, dokununca teninde uyuşma olması... bunları art arda herkes sıralar aşk diyince. madem sen aşık olunca böyle oluyorsun güzel kardeşim, karşındaki de bir insan ve nitekim o da az çok senin gibi hisseder her ne kadar aynını yaşamasa da. sen çirkin bakarsan sana güzel bakana, o senin bakış açından kaynaklanana bir sorundur. ne demişler nasıl bakarsan öyle görürsün. karşındaki sana güzel bakmış demek ki hee? bir de böylesi var di mi bu işin, bir de bu yönü var. kim sana çok güzel olduğunu söyledi ki? karşındaki aşık bilmem anlatabildim mi? sen de maşuk bu şartlar altında. "aşığa maşuğu her daim petektir, baldır. aşık olmayan nitekim anlayamaz; çünkü o da saftır."
hep çirkinlere aşık olmak gibi bir durumdur. *
ünlü düşünür ismail yk'nın güzel bir sözü vardır;
-beni beğeneni ben ben beğenmem. benim beğendiğim ise beni beğenmez. yoksa ben zurna mıyım ha?

hayır efenim zurna değilsinizdir. sadece kaçan kovalanır olayından, elde edemeyeceğiniz daha hoş görünür. o kadar.
gecenin ortasında insanın yüzüne vuran en somut başlıktır.ayıptır insan alıştıra alıştıra açar şu başlığı yazar abilerim ablalarım kardeşlerim.

olayın dramatik tarafı ne kadar maharetli cambaz karizmatik olusak olalım muhakkak ama muhakkak şapkadan çirkin bir tavşan çıkar krimaztik bir sendroma sürükler insanı.

bundan 2 sene evvel arkadaşlar ''sana kız yaptık'' dediler;

bi baktım

-lan oğlum siz buna kız mı diyorsunuz, bu süt tankeri bildiğiniz, çüş ohaa dups hadi bakıyım ikileyin tankere ihtiyacım yok!!

dedim kestirip attım halbuki ne gerek vardı bir gurup vatandaşın kalbini kırdık, 3 4 saat dram yaşadık.
hic olunmamaktan iyidir yani. bu kabul edeceksin anlaminada gelmez, hoslanilmak güzel bir seydir sonucta.
hep çirkinler tarafından aşık olunmak insanı çirkin yapmaz tabi ki. aşık olunduğuna göre vardır sende de bir güzellik. *
(bkz: çirkin olmak)
(bkz: herkese kuyruk sallamak)
maddiyatı önemseyen erkek söylemi. kadında güzellik gelip geçici ve görecelidir. ancak iyi sevişmek ve zeka önemlidir. şöyle en salağından iyi sevişen bir kız bul, tadından yenmez. hislere hitab eden kızlar seçilmelidir. bu kadar maddeci olmamak gerek. *
Ulan aşık olunmak ne ya. yani eğer bahsi geçen "arkadaşlarımdan biri bana aşıkmış necla, mahmut" tribiyse çocuk musunuz allasen denilebilecek durumdur.

Hep çirkinler tarafından beğenilmek olabilir lakin birlikte olmadığın insana nasıl aşık olabilirsin ki?

Aşık oldum mahmut ben sana.

Lan neyime aşık oldun?

Uzaktan delikanlı adam gibi görünebilirim.

Elim yüzüm de düzgün olabilir sana göre lakin bir ilişkide nasıl bir adama dönüşeceğim hakkında bilgin var mı?

Belki sadece çevreme sorumluluklarımı kaldıran, sevecen, akıllı çekici biri olarak görünüyorumdur.

Hem ten, tene az da olsa temas etmeden aşk mı olur anasını satayım?

Aşk bu kadar basit mi?

ya da Aşık oldum ulaşamıyorum diye kendi kendine eziyet etmek mi marifet?

Hadi ergen tripleri anlaşılır da eşek kadar insanlar size ne oluyor lan!

Hadi bu ergenlere daha da tüyo vereyim, büyüdükçe çirkin standartlarına koyduğunuz kız tipleri daha güzel gelmeye başlıyor. Belki de hayatın gerçeklerini daha rahat kavradığınızdan ötürüdür. o yüzden hatun itici gelmiyorsa götürün koçlar önünüze geleni. Aşığım ulaşamıyorum triplerine girmeyin boş işler bunlar. zorlama aşk meşk olmaz zaten, kendiliğinden olur ne olursa.
bir zihinsel engelli tarafindan asik olunmak da vardir sozu edilmesi gereken.
cirkinlik goreceliligin onde giden konularindan biri oldugu icindir ki, es gecmeli.

sipastik bir kiz, bana asik oldugunu soylemisti cok yillar once.
garip bir his.
herkesin kendine aşık olmasını isteyen, içten içe özgüvensiz ve bozuk kişilikli bünyenin istediği istemediği herkese boncuk dağıtması sonucunda, aslında kendisinin de çok matah birşey olmadığından dolayı, bu boncukların kendince makbul bulmadığı kişiler tarafından bulunması hadisesidir*.
bir insan aşık olabildiyse, öyle bir yüreği varsa o insan güzeldir. aşk kendisini bilmeyen tarafından epey sahiplenilen duygu en çirkin insanı bile güzelleştirir.
her zaman başa geldiği savunulan tezdir. demekki malzeme o kadar karşındaki ne yapsın.
(bkz: sevdim sevilmedim seveni sevemedim sendromu)
ismail yk şappur suppur şarkısından bazı dizeler:
benim beğendiğim beni beğenmez
beni beğeneni ben beğenmem
yoksa ben tipsiz miyim?
(bkz: yoksa ben zurna mıyım he)