bugün

diğer insanları fazla dinlemezler. dinleseler bile, gayet abuk bir nokatadan girip "ama bak, ben mesela şöyleyken.." diye başlayıp, muhabbetin odak noktasını kendilerine çevirirler. haliyle can sıkan tiplerdir. facebook, twitter vb sitelerde, kişisel pazarlama olayının dibine de memnuniyetle vururlar bunlar. ego, megalomanlık, falan işte.
Aynı zamanda, sürekli kendisini yücelten tiptir.
* (bkz: ben mesela hiç kendimden bahsetmem)
vurup öldürülesi tiptir.
hayatının tamamı yalan üzerine kurulu insan modelidir. madem bu kadar iyi kusursuzsun bırak seni başkası anlatsın başkası senden bahsettsin be kardeşim. tribünlere oynama.
off yine mi bu dedirten kişilik.Egolarına tatmin yolları bulmak için ilgi
odağı olmaya çalışan tusubasalar,şeker kız kendiler..
hayatında hiçbir iş becememiş, genellilkle bulundukları yere tesadüf eseri getirilmiş, kendi reklamını yaparak, olduğu yeri hazmetme çabasında olan, sorunlu, sevilmeyen, sevilmeye değer bulunmayan, benim gördüğüm yerde kaçtığım ziyan tiplerdir.
komplekslidir. kendide bilir ki özünde elle tutulur bir yanı yok, boş boş kendini anlatıp durur millet onu bir şey sansın diye ama daha komik olur. zırvalama deriz bu tiplere içimizden ve hatta bazen dışımızdan!...
"ben yaptım.." "ben ettim.." "ben şöyleyim, ben böyleyim.." "şunum var, bunum var.."
tarzında konuşan boş insanlardır..
ne zaman biri böyle bir şeyler söylese dikkatim dağılır hemen, gözlerim yoldan geçen arabalara, denize, uzağa takılır..
(bkz: megaloman)
(bkz: narsisizm)
(bkz: tanıyorum lan ben bunu)
Gördüğümde kaçarım direk . affetmem.
kabak tadı veren tiplerdir.
(bkz: egos)
çoğunlukla sarhoş olmasından kaynaklanabilir, bu tipler genelde sarhoşken karşılarındaki insanların pek konuşmasına da izin vermezler zira. (bkz: kafası iyi)
kendisine bir ayna * hediye edilerek yanından hemen uzaklaşılması gereken tiptir.
en alakasız muhabbette bile illa lafı döndürüp dolaştırıp kendisine getiren tiptir..

her konuda yaşanmışlıkları vardır.her konuda tecrübeleri vardır ve bu tecrübeler de asla başarısızlıkla sonuçlanmamıştır..her anlattığının sonunda, her, 'ben' demesinin sonunda zaferler, kahramanlıklar vardır.

eğer o an konuşulan konuyla ilgili lafı alıp kendisine getiremzse büyük rahatsızlık duyar..konuya ilgisi dağılır.takip etmez..

siz kırk yılda bir bir derdinizden bahsedin, ilgilenmez, dinlemez, dikkati dağılır..konunun öznesi hep o olacak, muhabbet hep o nun etrafında dönecek, hep kendisinin dertleri anlatılacak, onlara çözüm bulunacak, siz ayda yılda bir, 'ben' deseniz, daha lafınızı bitirmeden yanındaki herifle maç muhabbetine başlayacaktır..

böyle bir arkadaşınız varsa ondan uzak durunuz..ilişkinizi gözden geçiriniz.çünkü bu herif sizinle arkadaşlık etmemekte, kendi egosunu okşayacak, yeri geldiğinde güzin ablalık edecek, yeri geldiğinde kendisine saray soytarılığı yapacak, hoşca vakit geçirtecek birini aramaktadır..koyverin gitsin.

ayaklı ego ların esiri olmayın.