1. 1.
  "şarkının bu kısmını hep birlikte söylüyoruz diyen şarkıcıya kimsenin katılmaması" şeklinde açılacaktı ama karakter yetmedi.

  şarkıya bütün konukların eşlik etmesini isteyen şarkıcıya kimsenin eşlik etmemesi hadisesidir.

  şarkıcı herkesi eğlendirmek amacıyla elinden gelen tüm gayreti göstermekte ve coştukça coşulmasını istemektedir. fakat programa misafir olarak katılan izleyiciler ya da mekana gelen müşteriler içi bayık insanlar çıkınca, şarkıcı tek başına kalır.

  - evet burayı hep beraber söylüyoruz. mamıdımamıdımamıdımamıdımamıdımamıdımamıdı maykrafon şov şimdibnabkzhaydi şimdibnabkzhaydi şimdibnabkzhaydi
  + hocam ağırdan alsak? biz yetişemiyoruz. mamı kısmında kaldık biz. kimileri m yi yuttu, ortamda kızlar var, yanlış anlaşıldı.

  ---

  - hep birlikte.
  + yok ya biz biraz daha oturalım diyoruz, senin programın bittiyse gidebilirsin.
  - aa vallahi bırakmam. bize gider, orada takılırız.
  + yok evlere dağılalım. bak mekan kalabalık zaten.
  - herkes bir köşeye kıvrılır, gücenirim bak.

  ---

  - şarkının bu bölümünü hep birlikte söylüyoruz. honki ponki toriro.
  + hocam biz almayalım, takıl sen. ayrıca zaten senin albümün yarın vitrinlerdeki yerini almayacak mı? biz nereden bilelim lan senin şarkını, daha ilk günden.
  - haklısınız. o zaman söylüyorum. honki ponki tonino çalananinbo poriro kişi kişi kubaba pozizo. çikişayne şiki tak tok.
  + ne diyorsun sen baboli? anlamı ne bunların?
  - durun devam edeyim. hiçbir anlamı yok bu sözlerin, sadece rahatlamak için söyledim, sen de mi öğrendin? aferin. haydi gel beraber söyleyelim.
  + arkadaşlar durum anlaşılmıştır. saldırın..
  10 ... salca
 2. 2.
  hele bir de o şarkıcı mikrofonu seyircilere uzatmışsa daha bir komik olan olaydır. kal geleceğini bile bile kendi ipini kendi çeken zeki şarkıcının işidir.
  1 ... pinaa
 3. 3.
  çok benimsenen bi şarkıcı değilse ve kendisi eğlendirdiğini düşünürken insanlar ne zaman inecek sahneden acaba diye düşünüyolarsa seyircilerin şarkıcıya bunu belirtme şeklidir.
  1 ... rainfall
 4. 4.
  ekşi dergi'nin bir sayısında da bununla kafa bulunmuştu. başlık yanılmıyorsam şöyleydi. ayrıca şarkıcı için büyük bir hüsrandır.

  -mustafa sandal elleri göremedi.
  2 ... avedis
 5. 5.
  (bkz: popomundo)
  ... yalnis
 6. 6.
  sanatçı açısından çok boktan bir durumdur. kimse kendisini sallamamaktadır. hele birde hep birlikte diyen şarkıcı üvertürse daha da kötü bir durumdur.
  (bkz: kurban)
  (bkz: metallica)
  ... sarp
 7. 7.
  (bkz: acimak)
  (bkz: acidigin icin karsilikli duet yapmak)
  ... cehennetlik
 8. 8.
  fi tarihinde wu tang clan'den rza'nın geldiği bir konserde yaşanmış olaydır. adam şarkılarının nakaratlarını bize bırakmıştır, ama seyirci ne bilsin rza'nın şarkılarını. sadece wu, wu diye çığırıyor. adam sonra seyirci ile anlaşması için olayı salah edin isimli arap bir rapçiye bıraktı. o da arapça bir şeyler söyledi, sonra bizden tekrar etmemizi söyledi. kimi fatiha okudu, kimi kevser. ama anlaşamadık adamla da. sonra rza "ben jump (zıpla) deyince siz de jumpacaksınız(zıplayacaksınız), tamam mı koçlar" dedi. seyirci zaten rza ne derse yeah diye bağırdığından sorun olmadı. rza şarkıya başladı jump diye bağırdı, seyirci tüm can havliyle jump diye geri bağırdı kendisine. e haliyle zıplamamızı bekleyen adam şok oldu tabii. daha sonra gülmeye, seyirciyle kafa bulmaya başladı. bu da böyle bir anımdır. ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim*
  ... tudor lodge
 9. 9.
  yaşar adlı pop şanatçımız da bir ankara konserinde hatırla albümündeki şarkıları söylerken izleyici ona bazı şarkılarda eşlik edemiyordu çünkü albüm çok fazla hit şarkıya sahip değildi. o da dürüst bir şekilde "bu albümü pek iyi tanıtamamışız anlaşılan " deyip özeleştiri yapmıştı.
  ... leblebi tozunun hastasiydim
 10. 10.
  sesleri yetmeyen kurnaz şarkıcıların hayal kırıklığına uğramasıdır. katılmayanlar çok da iyi yapıyordur. parayı cebe indiren, dinleyiciler değil şarkıcıdır. şarkıyı o söyleyecek diye dinlemeye gidilmiştir. dinleyenler onun karga sesini örtmek zorunda değildir.
  ... tepesersemi