bugün

henüz vergi alınmayan ama ileride alınmayacak diye bir kural olmayan şeylerdir.

hava, yağmur (şu anda alınmakta olan bazı yerler var!), güneş, fırtına, rüzgar, kar, denize girmek, seyahat etmek, suya girmek, bir yerden su içmek, arabayı ücretsiz bir yere park etmek, çöp atmak, manzara seyretmek, ağaca yaslanmak, banka, parkta oturmak, bisiklete binmek, yürümek, otobüs beklemek, kaldırımı kullanmak, kamu binasına girmek, durakta oturmak, gölgelenmek, şemsiye kullanmak, güneş gözlüğü takmak, gözlük takmak, hastalanmak, bitki yetiştirmek, hayvan beslemek, yemek yapmak, ağaçtan meyve koparmak, spor yapmak, piknik yapmak, ot toplamak, atık sular, ot veya ağaç budamak, doğmak, kaza yapmak, işe girmek, ölmek
yaşamak. yıllık yaşam vergisi diye birşey çıkacak ileride. yaşayacağımız her yılı ödeyeceğiz. ödemediğimiz bir yılda öldürülürsekte zaten vergisini ödememiş diye katil hakkında araştırma yapılmayacak ve katil elini kolunu sallayarak dolaşacak. inanmayanlar 200 yıl daha yaşasında görsün.
(bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
tum yazılanlardan vergı alınmaktadır.
(bkz: gizli vergi)
istanbul ornegını ele alalım. sız yasamak dahıl bogazı ızlemek gıbı turlu aktıvıtelere para odersınız. ulasımdan daha cok para alınır, evler pahalıdır, yemek yemek ucuz degıldır bunların hepsini yaparken vergı odersınız. bu saydıklarım pahalı oldugundan vergısıde fazladır. anlatmak ıstedıgım kucuk bır sehırde gecındıgınız paranın nerdeyse ıkı katının ıstanbulda yetmemesı vergınızı ne kadar yuksek verdıgınızı kanıtlar. soyle bır gezelım dıyorsunuz ya ıste onu paralı yapıyoruz.
http://inciswf.com/1304375737.swf eskiyle yeniyi en iyi analiz edecek olan kişiler eskilerdir dimi.
olur da bu başlığı birileri okur, okur da "aa harbi lan" der diye entry giremiyorum amınakoyim! bu nasıl başlık yareppim! susmalıyız bence.

tanım; ülkemde henüz vergi alınmayan özgürlüklerdir.
(bkz: sıçmak)***
Şu halde, ayrıca,

(bkz: leviathan)
(bkz: düşünmek)

türkiye'de %80 lerde olurdu herhalde.
seyyar satıcılar, kokoreç arabaları, pilav arabaları, ayakkabı boyacıları, eskiciler, overlokçular, seyyar manavlar, işsizlik vergisi, nehirden su kullanma vergisi, sokağa çıkma vergisi, yola ayak basma vergisi, mutlu olma vergisi, ağlama vergisi...
(bkz: seks)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.