bugün

senin anan bacın da...

şaka lan şaka * alayı mal.
görsel
görsel

edit:başlığa girince böyle oldu telden çektim de attım.
Üstüne bide sözlük kızı olmak. Hangi olasılıksızlıkla karşılaştırsam bilemedim.
Paradoks değildir. Zira kadınların çoğu, düşünmek için beynini kullanır..
Zeki kadın bulmak zor değil zekasını kullanan kadın bulmak zor bence. Daha doğrusu zekasını cinsiyet temelinde gelişen ve onunla bağlantılı olan bir konu haricinde kullanmayı tercih eden bir kadın bulmak zor. Yoksa Hürrem de kösem de zeki olmasalar imparatorluğu ele geçiremezlerdi.
zekanın anneden geçtiği iddiası yakın zamanda ; ''kadındaki xx'den dolayı büyük olasılıkla anneden geçiyor olabilir''e dönüştü.
sonra ''zekanın sadece genlerle ilgisi yok''a dönüştü.sonra ne olur bilemeyiz.

şimdilik zeka hem babadan hem anneden geçiyor olabilir deniliyor.

biz bilimi bir kenara bırakıp ne dediyse doğru diyen geleneksel atasözlerinden deyimlerden referansla bakarsak;

erkekler daha zeki ise,

erkek anneye, kız babaya çekiyorsa kızların da zeki olma ihtimali artıyor gene.

hem zeki hem kız olmak şans mı bunun getirisi götürüsü nedir konusu sözlükte 100 kıza sorulup öğrenilebilir.
oda birşey mi ben hem zeki hem kız hemde güzel olanı gördüm.
Hem erkek hem de insan olmak kadar zor değildir. Endemik bir tür resmen, korunmaya alınmalı.
öylesine sözlükte dolaşırken sol frame'de rastlanan anlamsız, kışkırtmaya yönelik, laf olsun beri gelsin argüman başlıklardan birisidir. bunlardan sürekli görürüm ve geçerim, dikkate bile almam genelde; '' ama madem ki canı sıkılıyordu, oynamaya karar verdi.. ''. insan oğlu ! ayağını denk al. aynı türün içinde neden bu kadar nefret, ayrımcılık ? kendi türüne bunu yapan, başka türlere neler yapmaz ?? bakın, buzullar eriyor; atmosfer inceliyor; hava kirleniyor; türler yok oluyor... nedir hala bu egoistlik ? kendi fikrinden olmayanı karala / öldür; kendi milletinden olmayanı karala / öldür; kendi dininden olmayanı karala / öldür; kendi cinsiyetinden olmayanı karala / öldür... yeter ama. tüm suçu insanlığın tek yarısına atmak istemiyorum tabi; benim babam, abim de erkek. ama adamlar, iyice eşeğin kulağına su kaçırdınız. yeter yani. yarın öbür gün uzaylılar gelip bizi kendi bokumuzla oynar mı bulsunlar ? ayıptır. daha iyi olabiliriz.
bide güzel ve sarısın olursa 1km uzak durun lakin sizin donunuza kadar alırlar .