bugün

(bkz: izmir iktisat kongresi)
(bkz: mustafa suphi)
"...bir de müslümanım ayriyetten."

stainless steel
kendi içinde çelişmeyi bırakmış bireyin çelikisini
oraya buraya hatta gözümün önüne kadar taşırmış hali.

o birey için

(bkz: ilyas salman)
(bkz: uğur mumcu) türkiye deki bu akımın önde gelenlerindendir ikisinin ne kadar birbiriyle aynı olduğu da tartışma konusu.
Böyle bir şey olabilir mi ya?
görsel
Yani hiç bir şeysin.
mustafa kemali zerrece tanımayan birinin söylemleridir. mustafa kemal hakkında tırnak ucu kadar bilgisi olan sosyalizm ile anılamayacağını bilir.
ilyas salman'ın bir kitabı.

Yani bu açıkçası, çok komik. iki ideolojiyi de ayrıntılı bir şekilde bilen kişiler, ikisinin de aynı anda olunmayacağını çok iyi bilirler.. Çünkü bu iki ideolojinin de birbiriyle hiç alakası yoktur.. Ya sosyalist olursun, ya kemalist.. Ayrıca Atatürk, sosyalizmden, komünizmden, marksizmden falan asla hoşlanmazdı. Bu ideolojilerin türk yurdundan uzak tutulması gerektiğini düşünürdü.

Şimdi günümüzde şöyle bir şey var, ya ben kemalistim moruq ama komünistim de.. Atatürkçüyüm ama liberalim de gibisinden saçma cümleler görüyorum.. Atatürk'ü öven herkes Atatürkçü olmaz. Şunda bir anlaşalım. Atatürkçülük, sen bir ideolojiyi benimsiyorsun diye yanına konulacak süs eşyası değildir. Çakma Atatürkçüler hep böyle taktiklere oynarlar.. Böyle şeyler, kemalizmi dejenere etmektedir ne yazık ki..
güncel Önemli Başlıklar