1. 1.
  ikisine de derdini anlatırsın biri ilaçla tedavi etnek ister digeri konuşarak.
  ... didaktiksari
 2. 2.
  ilaçlar acıyı dindirir fakat bıraktığın zaman -2 sene kullanmasam da- acı kendini yeniler fakat psikologlar seni kesin ve tekrarlayıcı riski az bir şekilde şikayetçi olduğun durumdan kurtarmaya çalışır. Psikiyatri yani daha doğrusu ilaçlar ile psikologla görüştüğünde ise hafifleyen acın bitirilmeye başlar.
  ... sigaradumanim
 3. 3.
  Rosenhan deneyini bir araştır.
  ... kafam duman
 4. 4.
  Yaşadığım deneyimdir, evet.
  ... kudurtanbazlama
 5. 5.
  Sağılmak ve yolunmaktır, evet.
  1 ... tenete
 6. 6.
  Yaklaşık olarak 4 sene önce yaptığım eylemdir.
  Ilk gittiğinde ikisine de ağlamıştım, bir ay sonra ise düzenli olarak aldığım ilacın etkisi ile ağzım kulaklarımda gitmiştim.
  Sanki bir aydır o ilacı kullanan ben değilmişim gibi, kendi derdimi unutmuş olarak...
  Iki üç ay sonra ilacı bırakmıştım ben artık iyiyim diye...
  Sonuç hüsran, dön başa ...
  ... bencileyin
 7. 7.
  Bir tane dogru ve sizi anlayacak psikoterapiste gitmek daha verimli olacaktir. Hem psikiyatr hem psikoterapist olmasi tercih edilmeli.
  ... kedinin ulasamadigi ciger
 8. 8.
  Devlete gidiyorsan işe yaramayacak hadisedir. Ben bir kere denemiştim doktor benden hasta çıkmıştı. "Biz burada daha ciddi şeylere bakıyoruz." demişti daha doğru düzgün dinlemeden. Bende "o zaman bi sinir hastası olayım öyle geleyim" demiştim.

  Yine sinirlendim bak.
  1 ... vasilissa
 9. 9.
  analistle çalışmak daha verimli olur. piyasada bir tek ilaç yazıp para kazanan psikiyatristler var. gittiğiniz psikiyatrist ve psikolog önemli. insanı biyolojik bir mekanizma olarak görüyorlarsa torbacıyla sohbete dönüyor bir süre sonra.
  2 ... mrtrhn