1. 1.
  yeterli degildir.
  -1 ... bundy nin kirik kalbi
 2. 2.
  açıköğretim hadi neyse ne sonuçta okula gitmen gerekmiyor lakin örgün öğretim çok zor. sözlükte hem örgün okuyup hem çalışan var mı merak ediyorum. o kişi yazsa daha doğru olur.

  düşünsenize adam sabah 7 de kalkıyor iş 17.30 da bitiyor desek.. okul akşam 5 te başlıyor 10 da bitiyor desek. zor yani. akşam yemeğini nasıl yapıyor.. dinlenmeyi nasıl yapacak..

  sabah 7 akşam 10.. eve gelir hemen yatar. yarın yine aynı. zor.
  1 -1 ... true
 3. 3.
  bunu yapan bir insani tebrik ederim orgunden okuyorsa bide eli opulesi insandir.
  ... cobann
 4. 4.
  Bu ülke de, çin de ve afrika da yaşamak hiç kolay değil.
  ... ataturk gibiyim
 5. 5.
  Yuh hamına dedirten durum .
  1 ... benimannembirmelek
 6. 6.
  Helal olsun be dediğim bir durumdur.

  Çevremde böyle bir kız var, daha 18 yaşında yetim annesi ve kardeşleriyle yaşıyor. Hem lise okuyup hem çalışıyor evine ekmek götürüyor. Hayranlık duyduğum bir yaşam mücadelesi. Biz tuzu kuru insanların ibret alması gereken bir olay ayrıyetten.
  1 ... kiloalamayancocuk
 7. 7.
  Üniversite sınavından alacağınız başarılı sonuçlarla ik yüz, tubitak, vakıf uni bursları ile çok daha sancısız olacak eylem. ilk bursu 900 civarı tubitak bursu 2000 ve ya bin Tl dir.
  ... bicaybisigara
 8. 8.
  yalnızca çok belagatli olan şahısların yapabileceği fiiller toplamıdır. lakin vakit gelir şahısın içini yersiz hüzünler kaplar vakit gelir aile saadeti araya neşe serpiştirir. misal; bizim müştemilattaki bekir hem mektebine devam eden bir talebe, hem konağımızın işlerini yapan bir emek işçisi, hem de validesi ve pederine göz kulak olan haşin bir şahıstır.

  irlandalıların da her zaman söyledikleri gibi; azimle sıçan duvarı deler.
  2 -1 ... istanbul hanimefendisi
 9. 9.
  Hayatın yükünü sırtlamış bir insanın yaptığı eylemlerdir. Her insanın yapamayacağı eylemlerdir.
  ... ajan j