1. 1.
  Kargaşa yaşamaktadır. Geçmiş olsun büyük şifalar.
  1 -1 ... alnini gunese seren adam
 2. 2.
  sınıf bilincinden habersizdir, marksizm'i, leninizm'i anlayamamıştır.

  ulusalcı ya da sosyal demokrat, kapitalist yolcu ya da sol liberaldir.
  2 ... napesend
 3. 3.
  Türk ırkçısı hdpli gibi bişey.
  1 -2 ... littlephony
 4. 4.
  (bkz: çoklu kişilik bozukluğu)
  1 ... alpertunna
 5. 5.
  olmaz öyle şey. atatürkçü olmak ulusalcı olmaktır.
  ... uzay muhtari
 6. 6.
  M kemal, komünist karşıtı biri. O nedenle söz konusu kişiler cahillik yapıyorlardır. Açık ve net...

  Hatta öyle ki atatürk istanbul radyosunun açılışı için emir verirken komünistlerin probaganda yapmalarını önlememiz gerekiyor demiştir.
  1 ... bir ululu
 7. 7.
  ne kadar komünist diyebiliriz, tartışmalı. ama en azından devletçilik anlayışının katılığı ile bir çeşit milletçi-sosyalist düşünceler manzumesinin önemli bir temsilcisi için:

  (bkz: doğan avcıoğlu)

  1960'lar ve 70'lerde kendisinden etkilenmemiş türkiye entelektüeli yoktur sanırım. düşün dünyamızın en çarpıcı kişilerindendir. özellikle orduda ve bürokraside etkin bir kitlesi vardı. ordunun darbe yapacağını ve kendisini de başbakan yapacağını düşünmüştü. naif olduğu su götürmez bir görüştü. zaten ordu içindeki sol junta üst kademelerdeki saf değişmeler sonucunda 12 mart ile balyozu yedi. sadece onlar mı? türkiye'nin sol ile en ufak teması olmuş herkes. bu düşüncedekiler mihri belli ve deniz gezmiş'in de aralarında bulunduğu çeşitli sosyalist gençlerle de ittifak halindeydiler. milli demokratik devrim, dediler tezlerine. bu türkiye aydınının ordudan medet umması da aydın sosyolojisi çerçevesinde ele alınmış bir konudur. tahmin edersiniz ki türk aydınının zavallığı üzerinedir tezler. genel olarak.
  1 ... ustume sinmisligin var
 8. 8.
  hasta insandır. atatürkçüler ulusalcıdır.
  1 -1 ... bay efendi