1. 1.
  büyük bir çelişkinin adıdır. ne ateizmi doğru anlamış ne de milliyetçiliği sağlıklı yorumlayıp, içselleştirmeyi başarabilmiş kişidir. her ne kadar binbir çeşit ateist akım mevcut olsa bile, tanrı otoritesini ve dinleri rededip arkasından devlet otoritesini kabul etmek başlı başına saçmalıktır. devlet tanrı'nın yeryüzündeki gölgesidir. dolayısıyla bir devleti var eden milletlerden harhangi birinden yana tavır almak, bir etnik grubu yüceltmek başlı başına sığlıktır. ateist insanların milliyetçi olması nadir görülen bir çelişkidir. milliyetçilik, ırkçılık ve din dünyanın felaketini hazırlayan kavramlardır. kitleleri örgütlemek, siyasi ve ekonomik amaçlar için insanları yönlendirmek adına kullanılan bu kavramlar bireylerin gerçekleri görmesinin önünde bir perde görevi görmektedir.

  bu yüzden ateist insanlar, devletlerin bu oyununa gelmemek zorundadır. devletlerin din kozunu bertaraf edip, bir diğer oyunu olan milliyetçilik oyununa düşmek farklı yoldan aynı amaca hizmet etmektir.
  -5 ... orda olmayan adam
 2. 2.
  (bkz: benito mussolini)
  ... gaspirali
 3. 3.
  milliyetçiliğin kelime anlamıyla dinin bir ilgisi olmadığından, pek tabii insan hem milliyetçi hem de ateist olabilir. milliyetçileri sadece türkiye sınırında nefes alan itlerden saymak olmaz.
  5 ... laurelin telperion
 4. 4.
  eğer kişi gerçekten milliyetçiyse zaten dinle imanla işi yok demektir. uzun lafın kısası ateistler milliyetçimidir bilmem ama bütün milliyetçiler kabul etmeselerde ateisttir bence.
  ... siradanbirisi366
 5. 5.
  Deist olup milliyetçi olanı mevcuttur
  (bkz: ben) atatürk milliyetçisiyim.
  1 ... john thackery
 6. 6.
  çok mantıklı olabilir. bir çok dünyada ülkesinde olan budur. tanrının devletle ilgisi yoktur.
  ... cenkiss
 7. 7.
  milliyetçi diyor kürt ne alaka.
  -1 ... morkurt
 8. 8.
  (bkz: atsızcı)
  ... kompetan
 9. 9.
  gayet normal bir durumdur. aslında asıl çelişki hem müslüman, hem de türk milliyetçisi olmaktır. ne diyorlardı, "ters mıknatıslanma yapar". *
  ateistim. ayasofyayı "allahu ekber" diyerek basan alperenlerden 100 kat daha milliyetçiyim.
  ... zurarda
 10. 10.
  Mantıklı olan durumdur çünkü islam, milliyetçiliğe karşıdır.
  3 ... cenkiss