1. 1.
  hava kuvvetlerinde 150'den fazla f-16 (son yapılacak modernizasyon ile bizimkilerden daha donanımlı olacaklar) bunun haricinde 40 f-4 phantom ve 45 adet mirrage 2000 bulunuyor. hava kuvvetleri bakımından ciddi bir güç bulunduruyor. deniz kuvvetleri ise türk deniz kuvvetlerinden biraz daha güçsüz 12 adet denizaltı bulunuyor (türkiye'nin 14 adet denizaltı'sı var) bunun dışında 13 adet fırkateyni var (türkiye'nin 16 adet) ve son olarak hiç korveti bulunmuyor (türkiye'nin 8 adet korveti var) (bilgilendirme: korvetler fırkateynlerden biraz daha küçüktür destroyerler ise hem fırkateynlerden hemde korvetlerden daha büyüktür, her iki devletinde destroyer'i bulunmuyor). iki devlet arasında ki en büyük fark ise kara ordularında göze çarpıyor. yunanistan'ın tank sayısı türkiye'ninkinin yarısı kadar buna karşılık yunanlarda leopard 2a5 tankları bulunuyor türkiyede ise leopard 2a4 tankları var. ayrıca yunan ordusunun asker sayısı türk ordusunun yarısı kadar olmasına karşın ülke ekonomisi ve nüfusu göz önüne alınırsa gayet güçlü bir ordusu var.
  ... eleftheria eleftheriou
 2. 2.
  Silahlı kuvvet gücünün rakamlardan ibaret olduğunu sanan arkadaşlara on milyonluk bir Yunanistan nüfusuyla Türk ordusunun karşılaştırılmasının ne kadar mantıklı olabileceğini sordurtan başlık.
  ... merrick
 3. 3.
  yunanistan'ın silahlı kuvvetlerini övdüğüm falan yok ayrıca yunanistan'ın nüfusu on milyon değil. yunanistan donanmasının arasından sıyrılarak kardak'a bayrak diken kahraman askerlerin bunduğu bir orduya karşı da hiçbir şansıda yok. ama onbeş milyonluk bir ülkeye göre gayet iyi silah donanımına sahip bir ülke olduğuna dikkat çekmek istedim. öyle çokta küçümsenecek 2 saatte atinaya girebileceğimiz bir ordu yok yani karşımızda her şey iman gücü değil maalesef.
  ... eleftheria eleftheriou