1. 1.
  ailesi helal yollardan geçinen kişinin,toplum,vatan ve kendisi için iyi ahlaklı bir birey olduğunu anlatmak için söylenen söz.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  bu özelliği taşıyan kişiler genellikle fakir ama gururlu olur.
  ... sengitbalikgelsin
 3. 3.
  Temiz aile çocuğu, ailelerin kızlarını evlendirmek istedikleri erkek türü... tabi ki erkeklerin de evlenmek istediği kız türü...

  (bkz: sutten cikmis ak kasik)
  ... fatal
 4. 4.
  evlenilecek kız ya da evlenilecek erkeklerin (!) özelliklerinden biri. kendi halinde, dürüst, temiz gibi anlamlara gelir.
  ... yasak merve
 5. 5.
  yediğimiz ve içtiğimiz besinler kana karışır, protein olur enerji olur falan filan. işte bir "anne" helal yoldan kazanılmış parayla alınan gıda maddelerini yerse, göğsünden gelen sütte helal süt olmuş olur. bu sütü içen şanslı bebe de ileri de "helal süt emmiş" olarak tasvir edilir.
  ... umberto da silva junior
 6. 6.
  aslında helal yada haram süt emip emmediğini bilmeden emen çocuğun günahı yoktur, ama helal süt emmiş olanı tercih edilir.
  ... bekido
 7. 7.
  bu zamanda bayan için olsun,erkek için olsun, bulunması zor bir kavram...
  ... esuma
 8. 8.
  gelecekte kuracağım süt ve süt ürünleri şirketinin adını helal süt koyacak olmamı sağlayan kalıplaşmış cümledir.
  ... silici
 9. 9.
  süt emeni takdir etmek için kullnılan cümle.
  1 ... rauf
 10. 10.
  helal süt emen kız kocasından başkasına vermez. helal süt emmiş erkek de karısından başkasından almaz. bundan mütevellit böylesi tercih edilir.
  ha gelelim gerçeklere bir kızla çıkmaya başayınca önce helal süt emmiş mi araştırmak lazım. eğer öyleyse abazalıktan ölse bile vermez. ha emdiği sütte haram varsa yapıştır kesin verir.
  1 -1 ... 7 ortali harita metod defter