bugün

aptülamite benzetirim.
ömrünün son günlerin de müslümanlığı kabul ettiği söylenir.
yeni versionu olsun eski versionu olsun, her zaman bilgece laflar edebilen bir dededir.

ben en çok da dede için izliyordum.. heidi ile beraber ben de çok şey öğrendim ondan..

kocaman adamım denk gelince yine izlerim... efsane çizgi filmdir...
çocuklarım olsun onlarla da baştan sonra izlerim ileride...

kitabını alıp okuyacağım. tam metin bulursam.
trt çocuk'ta yayınlanan yeni versiyon heidi maceralarında görüldüğü kadarıyla 10 numara italyanca konuşabilme gibi bir özelliğe de sahiptir.
Yufka yürekli, güzel adamdır. Heidiyi ilk geldiğinde hiç istememişti, yavrucak ahırda yatmıştı o gece. içim sızlar hala. Sonra çok sevmiştir tabi onu.
yaşlılığımda olacağım dededir.
sert ve asil dağların haşin adamıdır. hem ne demişler: coğrafya kaderdir!
heidi gidelim heidi diye şarkı bile yapmıştır.
ilk bayramda elini öpmeye gidicem.
Hakkında bu kadar çok entry girilince öldü sandım bi an.

Candır, severiz kendisini. Allah uzun ömürler versin.
heidi'nin sinema filmi versiyonunda bruno ganz tarafından canlandırılmıştır.

adolf hitler'den heidi'nin dedesine.
yakışıklı adamdı da tayyip gss'den 20 bin lira borç takınca üzüntüden bir gecede saçı sakalı ağardı.
görsel
tam bir oduncu tipi olan amcadır.

görsel

o etli etli parmaklar geniş omuzlar ve kalıp yıllardır odun kesmenin getirdiği şeylerdir.
ismi adolph kramer´dir ama "alm-öhi" yada alpöhi (alpoehi) olarak cagrilir. köylüler tarafindan alakasiz yere sinirlenebilen aksi bir adam olarak bilinir.
Romani Johanna Spyri´nin ingilizceden cevirisinde "alm-öhi tobias" olarak gecer fakat bir soyadi yoktur.

1937 yilinda allan dwan tarafindan cevrilmis olan filmde adolph kramer ismi kullanilir.

kendisi isvicrelidir ve Maienfeld´de yasamaktadir.

heidi´nin teyzesi dete frankfurt´a gitmek istedigi icin; heidi´yi dedesine getirir. köylüler de buna karsidir fakat dete icin gelecegi daha önemlidir.
Frankfurt kürdü, dağda keçi besleyen heval.
frankfurttan eskort cagriyor olabilir.
Hakkında hikayenin orjinalinde heidi'ye cinsel saldırıda bulunduğuna dair bir rivayet olan dede.
kürttür dağda yaşar.
iÇTiĞi süt yediği peynir ekmek,sağlıklı doğal yaşam.ha biraz aksi yabani ama iyilik sever.
ismi aymöi'dir.
Şahane alp manzaralarına karşı ne biralar gömüyordu kim bilir...
Alpler ona güzeldir.
pek insan sevmeyen dede. şimdi yatalaktır muhtemelen. heidi ise büyümüş serpilmiş ve lanet olsun bu parasızlığa diyerek zengin biri ile evlenmiştir.
Sert görünüşlü ama torununu seven bir dede.
dağların özgür ruhlu sert adamıdır.
Kaba ama iyi kalpli bir kişiliktir heidi nin dedesi.
güncel Önemli Başlıklar