bugün

seninle ben, birbirimize hediyeydik. beklentisiz, "bunu görünce bana seni hatırlattı." diyerek alınmış, basit ama kalplerimizi dolduran, içimizi kıpırdatan, kırmızı, janjanlı kağıtlara sarılmış beklenmedik hediyeler gibiydik. hayatıma birden girivermiş, kalbimdeki üçlü koltuğa gelip kuruluvermiştin. belki şımarıklıktan, belki zaruriyetten bizi birbirimize bağlayan kırmızı ip defalarca koptu. her seferinde birleştirmeyi başardık, düğümledik. birbirimize sevgimiz kördüğüm oldu, bendeki kördüğüm ne yapsan çözülmeyecek. çözülmesini de isteyeceğimi zannetmiyorum.

ben küçük hediyen. kırmızı, janjanlı paket biraz hırpalandı. ama içindeki kalp her zaman senindi. senin olmaya devam edecek.

ben gamzenin çukurunda olacağım. en sevdiğim yerde. hayalî fotoğrafın zihnimde dönüp duran bir film karesi gibi kazılı. kahverengi gözlerinde kendimi kaybettiğim adam. seni hep seveceğim.
illa ki bir doğumgünü veya özel bir gün olmasına gerek yoktur benim için. Seni mutlu edeceğini, senin seveceğini düşündüm derim ve alırım yani. Evet süprizlerle dolu bir insanım...
sevgililer günü için alışveriş yaptığım site gelen ürün kalite olarak harikaydı. Teşekkürler.
kaynak:https://www.wesecrets.com/
ayın 2si ve tuttur bana hediye verdi. yatırdığım ilk kuponun bedeli hediye geri yüklendi. bu tarz olayları seviyorum ya. güzel jestler. insanı firmaya bağlıyor.
sevindirir.
görsel
2 gün önceden geldiği için doğum günümde başka hediye beklediğimi söyledim ama yemediler...
Kanka bana şunu al diye aldırılmadığı sürece sevdiğim olaydır. Birinin içinden gelmişse ne güzel. Belki ben de bir gün bir sürpriz yaparım. Zaman ve hayat imkan sunarsa tabi.
ing. gift.
hayatım boyunca yalnız bir kişiye bir şey hediye ettim yada edebildim.
iç ses: 'tavlamak istiyorum kızım seni düş artık yeter kredi kartı borcumu götümdeki dona kadar satsam ödeyemiyorum!!'
Dış ses: aşkım geçenlerde bi ayakkabı beğenmiştin ya onu aldım sana, sen seversin diye kombin çanta aldım (sempatik olmaya çalışan bakış)
iç ses: la bi dahakine seksli meksli şeyler mi alsam, işe yarasa bari
ince düşünülerek alınanı çocuksu bir mutluluğa sebebiyet veren , birinin emekle hazırlayıp sana sunduğu ise en güzel olan, karşılıklı olması gerekendir.

şimdilerde listelemeye başladım. hayırlısı.
Armağan vs anlamına gelir.
Aldığım en güzel hediye kendi fotoğrafımın basılı olduğu kupadır. Kaç yıl oldu bilmem ama hala ondan başka bir şeyde kahve içmem. En güzel değil sadece, en doğru da.

Tabii ne kadar çok ben, o kadar az ben.

görsel
doğum günümde özellikle birinden bekliyorum
kutlaması da benim icin bi hediyedir.
bizden size gelsin .

https://www.youtube.com/watch?v=mY8BZsIgg74
Ulaşılamaz olarak düşünüp sizde merak uyandıran kişilere ulaşma hayali sizde haz yaratır. Sizi sevmeyeceğini bildiğiniz halde sevginizi hak etmeyen birine ulaşmak için elinizden geleni yaparsınız.

Ama.. elimizde bakar kör olan gözler var. en yakın davranan kişi yerine size zor geleni elde etmek istersiniz. Sonunda bekleyen şeyin acı olduğunu bildiğiniz halde.

Vereceğiniz en anlamlı hediye hazlarınız yüzünden gözünüzle göremediğiniz, sizi yıllara bölerek seyreden kişiyle duygu alışverişi sağlamak.

Yani hediyeniz gözünüzün önünde size sevgi duyan kişiyi keşfedebilmek. Bir şarkı, bir kitap, bir bakış, nedeni olmayan bir günde verilen en sıcak hediye.

Doğum günlerinde suskun sıcak sadakat istenilsin.

https://youtu.be/kGaYVJW9hTU
herhalde en güzel anıların saklı olduğu güzelliklerdir.

aldığım en güzel hediye bir şiir ve fotoğraftı bir ömür saklayacağım onları.
Dirilerin ölülere hediyesi onlar için istiğfar etmektir.
kalp kırıklarını tamir içinde kullanılan aracı.

(bkz: KiNTSUKUROi)
sunnettir sevindirir 14 subat hariç.
En değerlisi de ortada hiçbir neden yokken alınandır. işte o zaman anlar insan sevildiğini.
şu an dinlediğim (bkz: sıla) şarkısı..
gönül akkor'un dönüş (1994, avrupa müzik); özcan deniz'in hediye (2007, dmc) albümlerinde seslendirdikleri şarkı:

Ben hayat hırsızı,
Sevgi arsızı
Dolaştım aşktan aşka
Yoruldum artık
Kalbimi satsam olmaz
Yerlere atsam olmaz

Ben bu gönül işinden usandım artık
Gel gör ki şu aklım bir sende kaldı
Bu deli bir senden iz aldı

Sana bir hediyem var
Şu kırık kalbim
Yüreğine sar sakla benim için
Bir küçük hatıra
Kabul et benden
Kalbimi gönderdim
Söküp yerinden

söz: sezen aksu
müzik: Elias Rahbany, Ziad Rahbany
çocuklara hediye almaktan anlayan şahıslar şahsıma ulaşıverin.

biri kız biri erkek 2 çocuğa hediye bakıyorum.
yaşları 4 - 6.

bekliyom.
bana verdiğin en büyük hediye kendim, bu da sana hediyem kabul et kraliçem;

https://www.youtube.com/watch?v=ri_fR1N83fs

tanım: bir diğer adı "armağandır."
Hediyesinin büyüğü küçüğü olmaz kesinlikle ama gönül ister güzel bir kol saati aklımdanda hep geçiyor.