bugün

Kişiye göre güzel olup olmadığı değişebilir, küçükken aşık olduğum bireye doğum gününde almıştım daha o zamanlar 9 yaşındaydım o ise benden 2 yaş büyüktü küçükken de entelektüeldim hehehe neyse verdim hediyeyi bu ne ya ben kitap okumam ki demişti...şerrrrrrefsiz ben o kitabı almak için çok uğraşmıştım köppppek evet zaten aşkım da bitti sonra.
Verilebilecek en güzel hediyedir.
Hele ki içine sizin için güzel notlar düşülmüşse, hayatta bundan daha güzel ne var diye düşündürebilir. Hatta içinde hiçbir şey olmasın, seveceğini düşündüm demesi bile sizi tanımaya özen gösterildiğinin ispatıdır. Hediye etmek de almak da şahane bir şey.
Yıllardır doğum günümün kutlanmasını sevmem. Çok kalabalık oluyor sanki. Bu yıl benim doğum günüm sonuçta dedim ve hediye bi kitap aldım kendime sonrada gidip tek başıma bi cafede çay içtim. Hediye paketini açıp kitaba baktım dünyada çok eziyetler görmüş bir kurdun hayatını anlatıyor sanki beni anlatıyor gibi hissettim.
adama ‘cahil eşek, al kitap oku da biraz kültürün artsın’ demektir.
Fakirliktir. Kolaya kaçmaktır. Sıkıcı bir hediye vermektir. Amk varoşları sizi, biri bana böyle hediye alsa ilişkimi keserim.
hediyenin kralıdır . benim için fazla anlam taşır .
harika bir olaydır. daha önce hediye etmişliğim ve almışlığım da var.
Yerinde bir harekettir.
Hediye kitap almayı da hediye kitap vermeyi de çok severim. Okumuş olduğum ve beğendiğim kitapları hediye etmeyi daha çok severim.
Kitap hediye etmek de, hediye edilen taraf olmak da çok güzel. Sık sık bana kitap gönderen bir arkadaşım var, yeter gönderme artık falan diyorum ama hoşuma gidiyor tabii. Zaten paket açmaktan inanılmaz zevk alıyorum, bir de içerisinde hangi kitap var heyecanıyla açmak çok daha keyifli oluyor.

Benim de böyle saçımı kesip, kitabın arasına koyup gönderme gibi nostaljik zevklerim vardı fakat yoluk gezmekten bıkıp bıraktım.
En sevdiğim hediye türü.
Abicim okumuyorsan sakın kitap hediye etme. Yaw canım çıkıyor verdiğiniz kitabı bitirecem diye. Yada sorun yahu " sırada hangi kitabı alacaktın ne var " diye bak bu en iyisi. Siz karar verince mesaj atın ben sırasıyla yazayım alacaklarınızı.
Bir insana hediye edilecek en iyi şeydir kitap... istisnasız herkese en az bir tane almışlığım vardır. Durup dururken içimden gelip aldığım da oldu, özel günlerde de aldığım oldu. Özellikle kendini yalnız ve kötü hisseden insanlara daha öncelikli davranırım kitap alma konusunda çünkü kitabın içindeki karakterlerle arkadaş olup kendini daha iyi hissedeceğinden eminimdir. okuyun arkadaşlar, kitap alın okutun, herkes okusun. Okumadan düzelemeyecek bu dünya.
bana alıyorsa çok iyi yapan kişidir.
Hep birinin bana umberto eco nun gülün adı romanını almasını istemişimdir.
bana yapılmasını istediğim olaydır.
görsel
En güzel hediyedir. Beni dn çok mutlu edendir.
abuk subuk kitap alıp gelecekler yalandan sevinmiş gibi yapacaksın ne gerek var. hediye edilecek kişinin hoşlandığı tür bilinmiyorsa yapılmaması gereken eylem.
ilkokul yılbaşı çekilişlerini akla getiren ve o zamanların satırlarının kıymetini bilir halimize döndüren hisleri barındıran, dünyanın en güzel olayı.

Mesela bir (bkz: jane austen) seti gelse aklım kalbim birbirine karışır herhalde .

Siz hediye ettiğinizdeyse gözlerdeki o parlaklığı görmek kadar haz veren çok az şey var dünyada.
Kötü birşey değil. Ama kitabın manevi bir değeri varsa çok güzel olur o kişi için.
Ortaokulda yılbaşı hediye çekilişinde erkeklerin kızlara aldığı default hediyelerden ilk üçüne net girer. Makbulü içine hiçbir not bırakmadan "al hoca zorluyo diye aldım zaten" mesajının açık seçik verilmesinden geçer.
en güzel hediyeleşme şeklidir. kitap aşkım tüm aile ve arkadaş çevrem tarafından bilinmesine karşın kardeşimden başka alan olmaz.
Salakça bir hediyedir.