Advertisement

 1. 1.
  paradox interactive' in 2009 yılında çıkarmayı planladığı, serinin 3. oyunu.
  oyun hakkında çok net bir fikre sahip olmamakla beraber yayınlananlardan bir iki bilgi aklımızda oluşabiliyor. örneğin 2 boyulu objelerin yerini 3 boyutlu objeler alıyor. daha güzel çizilmiş ve daha gerçekçi yansıtılmış askerler ve haritalar oyunun tadını arttıracağa benziyor. fakat çıkış tarihi açısından da net bir bilgiye sahip değiliz.

  oyun yine 1936 ile 1948 arasında geçecektir.

  oyunun tanıtım filmi: http://pc.ign.com/dor/obj...3trailerHires_082208.html

  oyunun resmi sitesi: http://www.paradoxplaza.c...iew&id=442&Itemid=
  ... a place where no one goes
 2. 2.
  "çıksa da italya'yla akdeniz kralı olsam" dedirten oyun.
  ... sedas
 3. 3.
  büyük ihtimalle gene ciddiyetinden oynanmayacak oyun. bu kadar gerçekçi yapmayın kardeşim zorlanıyoruz.
  (bkz: hearts of iron 2)
  2 ... regulus
 4. 4.
  resmi sitesinde 2009'un 3. çeyreğinde çıkacağı yazan oyun. yani 1 yıl 12 ay dersek bunu eşit bir biçimde 4'e bölersek 3. çeyrek 9. ay ile 12. ay arası olan zaman dilimi oluyor. (bkz: zeka fışkırması)
  ... tsubasayla ben siz hepiniz
 5. 5.
  cross of iron*
  ... merdumgiriz
 6. 6.
  10000 eyaletlik devasa bir harita içereceği söylenen, heyecanla beklenen oyun. tabi yine 36-48 yılları arasında geçecek.
  ... pluto the planet
 7. 7.
  yaklaşık bir aydır piyasada olan ve hoi hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış oyundur. eski hearts of iron serileri ile karşılaştırıldığında karışık bir teknoloji ağacı ve ilginç bir üretim menüsüne sahip olan yeni oyun gereksiz takılmalar da yaşatmakta. sisteminiz iyi de olsa değişik donmalar ve durmalar yaşayabiliyorsunuz. paradox interactive bunun önüne geçmek için bir patch çıkardı lakin oyuna karşı oluşan önyargı nedense yine pek zevk alamaz hale getirebiliyor sizi. ben size bir oyun dergisi editörü edasıyla bir öneride bulunayım. çıkarın hearts of iron 2 cdlerinizi, çünkü hearts of iron üç onun kadar güzel değil.
  ... ortouch
 8. 8.
  oyun başlarda çok iyi o detaylar içerisinde kaybolmaktan zevk alıyor insan. ancak zaman ilerledikçe artan askeri unitler ile oyunda alışılmadık bir yavaşlama görülüyor.bu sorun çözüldüğünde dünyanın en zevkli savaş simulatorü olabilir.
  ... asanil
 9. 9.
  paradox interactive'in daha önce europa universalis 3'ünü oynamış, onun oyuncuyu ne kadar zorladığını bilen biri olarak şu kadarını söyleyeyim: bulaşmayın!

  lan bu ne kadar ayrıntı! bu ne kadar geliştirme! arayüz de kullanıcı dostu sayılmaz! bir kere geliştirmeler neden tek tek değil? hadi, diyelim ki değil, niye tek düğmeyle istediğimiz geliştirme ağacını kullanamıyoruz? piyadelerim daha atatürk ölmeden 1980 seviyelerine geldiler ama gemiler 1918'de! jet motorları buldum ama onlara uygun uçak yok! tanklar aldılar başlarını gidiyorlar ama üretemiyorum! kentlere bina yapmakla bitmiyor çünkü binalar hasarlı üretiliyorlar. tamir edilene kadar da çalışmıyorlar. yurtiçinde politikaları istediğim gibi düzenleyemiyorum. yurtdışı ilişkilerim daha da beter.

  ilk oyunum olduğundan bunların bir kısmını kendi beceriksizliğim olarak görüyorum ama bu saydıklarımın geneli oyundaki hatalar. yaaa, hüseyin nihal atsız'ı kabineye almak istiyorum, oyunda kendisi uygun görünüyor ama yok. alamıyorum çünkü kabinede oturacağı sandalye yok. daha 20 yaşındaki alparslan türkeş'i bile bakan yapabildim de atsız ata'ya uygun sandalye bulamadım. seçim-meçim konusu zaten boktan. seçim ne zaman olacak, partiler arası dağılım ne olacak, hatta olacak mı hiç bilmiyorum.
  ... sadaeke
 10. 10.
  türkiye kariyerimde şu an yılın 1955 olduğu ve atatürk ün hala hayatta olduğu oyun. şu an atatürk ü 2013 e kadar hayatta tutmak ilk hedefim. türkiye çok daha güzel bir yer olacak inşallah.
  2 ... besinci gunun safagi