1. 1.
  Hdp 2015 seçiminde % 13 oy aldı.

  Parti kapatılırsa o % 10 luk kemik taban tepki amaçlı başka muhalif partilere oy verebilir. kapatılması ciddi bir sorunsaldır.
  4 -3 ... morat
 2. 2.
  Hdp 2015'de çözüm süreci ve baraj nedeniyle o kadar oy aldı.
  yani bazı kitleler barajı geçsin diye bilerek oy verdi.
  ve pkk ile açılım nedeniyle oyları artmıştı.

  ---------------------------------------------------------------------------------

  Günümüze gelecek olursak.

  yakında baraj azaltılacak.baraj sorunu olmayacak partilerde.
  Pkk ile mücadele olduğu için öyle hile filan yapılamaz pkk tarafından.
  hiç kimse oy kaygısı içinde olmamalı ve bunlardan oy istememelidir.gerekirse tüm partiler görüşüp bu konuda anlaşma bile yapmalıdır.
  Ne kadar önemsersen hdpyi o kadar yükseltirsin önemsemezsen küçültürsün.
  2 -2 ... misagi
 3. 3.
  hdp kapatılır ise, pkk başka bir parti kurma talimatı gönderir, başka bir parti kurup, o partiye oy verilmesini söylerler.

  veya chp'ye oy verin derler, o da uyar. bu yöntemle ibb'yi filan chp'ye kazandırmışlıkları var.
  -4 ... gamoreon
 4. 4.
  aradan geçen 10 yılın, onca dil dökmelerimizin sonunda kafanızda bir kıpırdanmalar olmuş çok şükür. hdp kapatılırsa akp oralardan ne bir belediye ne de doğru düzgün vekil çıkarabilir. hdp'ye verilen oylar muhtemelen chp ve diğer partilere kayar ve kalkıp da hedepe'ye yaptıkları gibi bunlar terör partisi diyerek chpli belediyelere kayyum atayamazlar.

  hdp kapatılmalıdır. hdp'nin hala seçimlere giriyor olması sadece pkk ve akp'nin işine yarıyor. 10 yıldır o bölgede seçime bile girmeden kayyum aracılığıyla bütün belediyeleri yönetiyorlar.

  2 tane belediye almak için terör örgütüyle ilişiği olan partiyi kapatmayan iktidar kalkıp hiç terörle mücadele naraları atmasın bize.
  5 ... kinamiyo takao
 5. 5.
  Hdp’nin varlığı akp’nin işine yaradığı için çok da düşünülmemesi gereken sorunsaldır. Bakın bi partiye PKK’nın siyasi ayağı diyoruz hepimiz, millet buna tepki gösteriyor, hunharca haykırılıyor ama halen akp hdp’yi kapatmıyor ve akp’nin şu an yapmak isteyip de yapamayacağı şey yok. istese Cb yapar ama yapmıyor, nedeni de doğudaki hdp sempatizanı Kürtlerin yüzünden.

  Az mantıklı olan akp’nin çıkarları için her şeyi yapacağını anlar. Ulan doğuda akp’den başka ciddi anlamda oy alan parti var mı Türkiye’de? Yok. Hdp ve akp’nin kaleleri işte, kaleleri de yıkmak istemiyorlar doğal olarak.

  Ama akp çıkıp PKK’nın inlerine girdik deyince de bazı kişiler iyi coşuyor, akpliler vatansever ilan ediliyor, halkımız çok saf bu konuda. Neyse, Silivri esprisi yapanlar gelir birazdan..
  17 ... queenn of darkness
 6. 6.
  Hdpnin Kapatılması o % 10luk tabanın kızıp muhalif bir partiye oy yağdırması sonuncunu getirir.

  Parti kapatılınca o tabandan kurtulunamadığı için kapatmak formaliteden bir çözümdür, pkk sorununun tek çözümü, pkk tabanı işe ırak suriye türkmenlerinin nüfus mübadelesi yapılmasıdır.
  1 -3 ... morat
 7. 7.
  Şuraya bak sanki market kapatıyorlar market müşterileride Kendi marketlerine gelecekmiş gibi komik bir düşünce.
  1 ... ardelan