1. 1.
    pervin buldan'ın 3 büyük şehir açıklaması.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerde istanbul, Ankara ve izmir'den aday çıkarılmayabileceğinin sinyalini verdi. Buldan, AKP'nin gerilemesi için, CHP-iYi Parti adayını destekleyebileceklerini söyledi.

https://www.haberler.com/...-adayini-11507830-haberi/
    3 ... daikokuten
  2. 2.
    şaşırtmayan açıklamadır. daha dün hem meral hem de kılıçdaroğlu, seloya güzelleme yapıyorlardı. "sayın Demirtaş suçsuz hemen bırakın" falan diyorlardı.
    3 ... zall bana hep abi der
  3. 3.
    Rte'nin türkiye'nin birleştirici gücü olduğunu gösteren açıklama. Evet.
    1 -1 ... hepinizi sevmiyorum
  4. 4.
    Vay be reis sayesinde bölücüler bile birlik için çabalıyor helal olsun reis. HDP ip ve CHP önceden bölünerek çoğalıyorlardı 50 tane sol fraksiyon Var mesela .şimdi birleşiyorlar kimin sayesinde reisin sayesinde işte birlik ve beraberlik siyasetin birleştirici gücü reis

Haçlıları bir araya topladı

HDP - CHP - ip kutsal haçlı ittifakı ve 10. Haçlı seferi ...
    -1 ... isminiunutanadam
  5. 5.
    bence bu ittifak, chp-iyi parti'ye yarardan çok zarar getirir. hdp'nin desteklediği hiçbir ittifak çoğunluk oyunu alamaz. 24 haziran'da muharrem ince mitinglerinde sancaktepe'de ve diyarbakır'da hdp lilerin desteklediği görüntüler verilmeseydi belki 4-5 puan daha fazla oy alırdı. yandaş basın şimdiden başlamış mesela. kılıçdaroğlu'nun almanya'da sevim dağdalen ile görüşmesini bu ittifaka bağlayan yazarları var. bu seçim dönemi sıkça kullanılır akp-mhp tarafından. bakın bunlar hdp ile kol kola diye. daha önce seçimlerde sıkça yaşandı bunlar. ben adaylar tam çıkmadan kime oy vereceğime karar vermedim ancak dediğim gibi, hdp'nin destekliyor görüntüsü chp-iyi parti'ye oy kaybettirir.
    -1 ... daikokuten