bugün

Eğer gerçekten kürtlerin normal haklarını arayan bir parti olsaydı gider kendim de hdp ye oy verirdim. Fakat pkk ile ayrılmaz bir bütünün parçası olması amaçlarının hak aramakla ilgisi olmaması hdp yi sevmemi engelliyor.
Çünkü türküm ve bu ülkeyi seviyorum.
Yıllarca bak buyut ulkende sonra sırtımdan geçinsin eyvallah diyelim sen kalk gencecik delikanlılarımızı şehit et. Ayrılcaz de siktir lan ordan. Sevmemek değil bu nefret.
hdp ve kurtleri ayirarak bir cevap vericem. pkk veya ocalan yanlisi olduklarini bildiklerim icin. kurt, turk olayi degil bu. pkk veya ocalan denen serefsize yakin olan her kim olursa olsun, gun gelicek hesabini verecek. kurt vatandaslarimizi olayin disinda tutuyorum, ha ben ha onlar.
doğuya gidip apunun heykelini dikicem diyen batıya gelip barış diyen kaypak bir başkana sahip vatan haini parti olduğu için.
Ülkemi bölmeye uğraşmalarından dolayı sevmiyorum.
terörist oldukları için. o kadar yalancı ve iğrençler ki bunu gerçekten başkasına kanıtlamak için 50.000 tl verirdim.
Türklüğü yok etmek istedikleri için.
Çünkü bölücüler,çok net.
Türkleri ölümle tehdit ettikleri için.
Görmeç köyü katliamı için, pınarcık katliamı için, kozedırbaz katliamı ve nicesi için.
turnusol kağıdıdır. 'çünkü benim partimin nasıl kaypak ve çözüm istemeyen bir parti olduğunu açığa çıkarıyor' diyor yorumcular kısaca. tabi bir de sosyalizmi 'kürtler hariç' kıvamında yaşayanların eleştirilerine maruz kalmış hdp. onlar da ayrı bir.olay zaten. zapatista der, farc der, ira der... hepsinin hakkını teslim eder. ama iş pkk ve kürtlere gelince bütün devrimci ilkeler 'atta' gider. gezide katil dediğimiz(haklı olarak) polise, 6-7 ekimde biz yine katil deriz, ama o 'iyi yapıyor polis bu teröristlere' diyerek kapatır perdeyi. denizi (haklı olarak) kahraman ilan ederken bir taraftan, diğer taraftan eli silahlı terörist olarak yaftalar kürt hareketini. ali ismail için (haklı olarak) ağlarken bir taraftan, uğur kaymazı hatırlamaz bile.

neyse ergenler. büyüdüğünüz zaman ilke denen kavramı daha iyi anlayacaksınız. yanında insan hak ve özgürlüklerini, sistemin baskısına tepkinin doğal olduğunu, devletin resmi kolluğu ile silahsız mücadele edilemeyeceğini vs. ama dediğim gibi bunları anlamak için büyümek şart.

edit: doğu Türkistana özgürlük diyenlerin de Kürtler konusuna yaklaşımlarını gülerek takip ediyoruz ayrıca. üstelik ağız kullanmadan.
Suraya o kadar uzun seyler yazasim var ki o derece yani anlatamam ama kime yazayim? 17 yasinda lise bebelerine mi? Ne gerek var amk. Hee Türklüğü bitirmeye calisiyolar guzel kardesim. Yeri geldiginde tukurugunde boguyon ya, ne demeye korkuyon amk ben orda biraz tikaniyorum...
güncel Önemli Başlıklar