bugün

"bizi şahin ve güvercin diye ayırmayın, hassiktir diyoruz!"
osman baydemir.

https://www.youtube.com/watch?v=lUdGYeGRZoM
Arkadaşlar dediğiniz bir noktayı aynı şekilde ben de savunacağım. Parti kapatmakla olacak iş değil bu. Halkın destek (oy) vermemesi gerekli. Fakat buna rağmen aynı şeyin gündeme gelmesi de ilginç.
Çare değil,vuruyorsun olmuyor,barışak diyorsun kabul etmiyorlar, istiyorlarki memleketi anahtar teslim verelim.heralde öyle bi rüyadalar.
Parti kapatmak neye yarar ki onun arkasındaki desteği bitirmeden? A partisini kaparsın, aynı zihniyet b partisini açar.
Birde üstüne üstlük haksızlığa uğradılar diye destekleride artar.
Sirtimizi ypg pyd dayadik
Aponun heykelini dikecegiz gibi soylemlerden sonra teror ile ilisigi olan partinin neden kapatilmadigini halen anlamis degilim.
Çok merak ettiğimdir. Bu parti PKK'nın siyasi uzantısı (etrafta duyduğum bu) bugün de Erdoğan'a sordular kem küm etti. Bildiğim kadarıyla Erdoğan bunun önünü kendisi kapadı (bkz: 2010 referandumu) Ne diyordu 2010 referandumunda? "Siyasi bir partinin kapatılması için meclis çoğunluğunun 3/5 sağlanmalıydı. Bu değişti 2/3 oldu." Açıkçası bu HDP bir belaysa, Erdoğan'ın da bunu çıkmaza sokmasının büyük zararı vardır.

Edit : O referandum maddesinin tamamı şu ; "Anayasa değişikliğinin iptali ve siyasi parti kapatma davalarında üyelerin 3/5'i yerine 2/3'ünün oyu aranacak."

Edit 2 : Küçük bir matematik hesabıyla bakacak olursak aslında, referandum geçerli olmasaydı 360. Ama referandum sonrası 400 vekile ihtiyaç vardır.

Edit 3 : Bunda da mı Erdoğan suçlu diye mesaj atan avel arkadaşlar ; benim bildiğim kadarıyla PKK propagandası yapmak suç ve eminim buna ait bir sürü delil vardır. Erdoğan suçlu değilse de Soylu suçludur. Ne de olsa "Gereğini yerine getirecek olan benim." diyordu kendisi.