bugün

(bkz: cihangir solcusu)
Nereden oy devşireceğini şaşırmışların özlemidir. Ulan hem Atatürkçüyüm deyip, hem terörist partisine oy veren zaten chpli değildir.
Hdp yi sevmiyorum ama doğudakilerin akp den se hdp ye oy vermeleri ülkenin selameti açısından daha uygun olur.
Pek bi kayma yaşamayan kişidir. Chp'nin de hdpden bir farkı kalmamıştır.
hdp gibi başkanlık sistemine son derece karşı olan chp lidir.

chp iktidar olmadığı sürece (hdp barajı geçmemiş sayıyorum) her türlü başkanlık sistemi gelir ancak hdp barajı geçtiği an başkanlık hayalleri suda olur. bunu bilen chp li hdp ye oyunu basacaktır. bunu yapabilmesi için bir, başkanlık sistemine çok ciddi derecede karşı olmalı iki, beyni olmalı.
Akp'nin tek başına iktidar olmasını istemeyen seçmendir.

veya,

Chp'nin pasif muhalifliğinden sıkılmış seçmendir.
Vatan hainidir.

Hdp meclise girerse ilk iş o. Çocuğu öcalanı imralıdan çıkartacaktır.

Iş bu sebepten bu kişiler Türk tarihindeki ihanet sayfalarında yerini alacak isimsiz hainlerden olacaktır.
CHP'nin gösterdiği Ermeni kökenli milletvekili adayının ' katliamın 100. yılında böyle bir yaklaşım çok anlamlı ' demesinden sonra yadırgamadığım durumdur.
duyarlı chplidir.
hdp ye oy atmak vatan hainliğidir. illa CHP yada MHP ver demiyoruz, ama HDP oy verme mallık yapmayın.
gidin HEPAR'a -Osman Pamukoğlu- atn daha iyidir.
idam edilmesi gereken chplidir.
chpnin bittik olduğunun farkında olandır.
chp'li değildir. şu işten vazgeçin amk, oy vermediğiniz partileri babanızın malı gibi görmeyin. ya sandıkta oy verin, ya da parti sahibi gibi ahkam kesmeyin.
birkaç hafta önce bendim. artık vazgeçtim. ayrıca yukarıda osman pamukoğlu (hepar) diyen arkadaşa da selam olsun.**
aslında dünya şartlarında mantıklı bir hareket yapan chp'lidir. hdp'nin meclise girmesi demek koalisyon hükümetine mecbur bırakır meclisi. çünkü birinci parti yeterli oy çoğunluğunu yakalayamayacaktır.
ama kodumun ülkesinde bu olay böyle olmayacak malesef. muhtemelen bir akp-hdp koalisyonu kurulacak ve padişahın istediği 400 oy hemen hemen sağlanacaktır. 400 oy sağlanmasa bile arapçıyla kürtçü bir olup ülkeyi sikertecektir.
vermeyin hdp'ye. yarın öbür gün vicdanınız rahat etmeyecek çünkü.
Ülkesinin başkanlık sistemi adı altında diktatörlüğe geçmesine izin vermez, ne dedi selahhattin demirtaş, seni başkan yaptırmayacağız.
(bkz: bütün kürtler toplandık toplandık)

(bkz: kendin pişir kendi ye)

(bkz: sıçın da bokunuzla oynayın amk)
Akp secmenleriyle dalga gecip, teroristlerle ayni partiye oy atmanin celiskisini yasamaktadir.
kılıçtaroğlunun kafayı yedirttiği chplidir. nereye kaçacağını şaşırmıştır.
Akpnin tek başına iktidar olmasına karşı çıkmak için yapıyor ama bilmiyor ki akpkk işbirliği devreye girecek. Bakmayın selonun pıtırcıklığına.
Fasik olma yolunda ilerliyordur. Cunku hdp demokrat parti adi altinda kürt milliyetciligi yapmaktadir.
Akp'nin ekstra milletvekili kazanmasını istemez lakin bunun Hdp'nin elini güçlendirip farklı pazarlıkların söz konusu olacağını da göz ardı eder.Bence pek de akıllıca bir hareket değil.
chpli diye bir şey yoktur, hdpye oy veren hdpli olmuştur zaten
herşeyden evvel kullanmadan cümle kuramadığı 'faşist' sözcüğünün ciddiye alınıp dava açılsa başını ağrıtacağını bilmesi gereken maldır. ikinci olarak chp'nin tabanının yüzde80'i atatürk'ün partisi geyiğine chp'ye yönelen, seküler milliyetçi insanlardır. bu insanların ezici çoğunluğunubn ikinci partisi mhp'dir. hatta son yıllarda mhp barajı bu kesimden aldığı oylarla geçmektedir. ilgili tabanın geriye kalan yüzde 20lik kesmi sosyal demokrat ve çok az bir kısmı da sosyalisttir. ben hdp olsam chp'nin bu çok küçük bir kısmı için ilkel ve feodal tabanımı kendime küstürmem. bu açıdan bakınca hdp chp'ye değil, akp'ye oynamalıdır. çünkü kürd oylarının yüzde 95i hdp ve akp'ye dağılmıştır. ben hayatımda pek çok kürt mhp'li gördüm ama gerçekten kürt chp'li görmedim desem yalan olmaz. bu da ayrı bir detay.
O durumda zaten HDP'li olur CHP'li değil.
yanlış yapan ve yanlış yolda olan chplidir.