bugün

bu tarz olaylara tek taraflı bakılmaz.
Hdp terör yardakçısı bir partidir, şüphesiz. Fakat hdpyi dtp'den hdp'ye evrildiği süreçte büyüten ve güçlendiren mhp ve bağnaz milliyetçilerin kutuplaştırıcı ve çirkin dili.
Ya pkk'lıdır, ya sempatizandır.
Devletin iki yüzlülüğünün göstergesidir. Bir terör örgütünün siyasi temsilcisine 6 milyon oy veriliyor. Lakin kimsenin gıkı çıkmıyor. Her seçimde bu konu atlanıp duruyor. Tek suçlu ise chp oluyor. Bu rakam 6 milyon değil de 5 milyon olsa ve hdp baraj dışı kalsa akp den mutlusu yoktu.
Pkk lı ise, akp ye oy veren bilmem kaç milyon insan da yolsuzluk mu yapmış oluyor?

Olayları tek taraflı yorumlamak yanlış olur. Hdp? Evet pkk ile içli dışlı, ama hatırlayın birileri tek başına iktidar olmadığı günden 6 ay sonraya kadar ülkede bomba patlamayan yer kalmadı. Ve pkk yaptı denildi.

Ne yani? Pkk birileri tek başına iktidar olamadığı için sinirlenip seçimden sonra kanlı eylemler düzenlemeye başladı?

Lütfen, at gözlüğünüzü çıkarın. Insanların çığlıkları hâlâ aklımda benim. Sırf birileri iktidar olamadığı için hayatı sönen insanlar var. Ayıp.
PKK lıdır hatta radikal militan o partinin kapatılması da gerekirdi olağan kanunlar ışığında ama bir başka radikal militan ideolojiye sahip parti iktidar olunca ne yaptı bu parti kapatma konusu haliyle benim için de geçerli çünkü ben de yasaları çiğniyorum deyip devlet aygıtının elini kolunu bağlayıverdi. ..
hükümetin o anki çıkarına göre sık sık görüş ve yanıtını değiştirdiği ve yandaş medya marifetiyle gazladığı bir mevzu.
Direk olmasada onlara hizmet eden yapıya destek vermişlerdir.
bu tarz olaylara tek taraflı bakılmaz.

bahsettiğiniz yapı devletin onayından geçmiş yasal bir yapı, tıpkı bank asya ve fetö okulları gibi.

bunlarla dirsek teması olanlar suçlanacaksa bu oluşumların faaliyet göstermesine çanak tutan devlet erkanı da yargılanmalı.