1. 1.
    aşağıdaki linkte görülebilecek amcadır. ankara ördekgölü köyü'nde sırrı süreyya önder'le karşılaşan ve mhp'li olduğunu söyleyen amcamız aşağıdaki cümleleri sarfediyor.

"yaşım 66, çok siyasetçi gördük, köyümüze çok geldiler, siz de cümleten hoşgeldiniz. burada çok güzel konuşuyoruz ama sizde bir şey var şimdi, papatya gibi sizin parti, her çeşit çiçek var. ben de o çiçeklerden laz olarak sizde varım. hele ben o sizin başkanınıza var ya, bak bir mhp'li olarak söylüyorum, aşığım. vallahi de oy vereceğim ona bak, mhp'li olarak oy vereceğim demirtaş'a ama bir şeyim var. o meclise inşallah birinci bölgeden seçilir gelirsin ve o meclise geldiğimiz zaman bizi tanımazsan en ağır sözü de ben söylerim ona göre."

aslında burada dönen tartışmaların da bir nevi özetidir bu video. bakın hdp eski bdp-dtp değil, kürt partisi değil, içinde gerçekten her çeşit çiçek var. gelin bir şans verin, sizi tanımazlarsa en ağır sözleri yine söylersiniz. ben dahil oy verecek çoğu insan aynı şekilde düşünmekte efendim, ne olur bir kereliğine kırın şu önyargıları. eğer ilkelerinden ufak bir taviz bile verecek olurlarsa söz veriyorum, yanınızda ilk bizi bulacaksınız.

https://www.facebook.com/...15813/?type=2&theater
    1 -4 ... medeniyet budalasi
  2. 2.
    CHP ye verdiyse HDP ye vermesi doğal olan amca dır.
    (bkz: tatava)
    1 -1 ... erkenotenhoroz
  3. 3.
    Ne kadar safsınız. Bir gün için hakkariye şırnağa gidin kürtlerin insan olmadıklarını görün.
    -3 ... tambirbeyefendi
  4. 4.
    etrafındaki 10 tane kürtün mahalle baskısı nedeniyle sağlıklı karar veremeyen baskı altındaki amcadır.

bir mhp'li ölse hdp'ye oy vermez, ha mhp'li gibi görünen vatan haini olur, o başka.
    1 -3 ... baris gucu