1. 1.
  Barajı geçemezlerse dağa çıkacağını söyleyen seçmen.
  2 -2 ... huseyinihalatsiz
 2. 2.
  yaklaşık yüzde 15.2'si türkmüş.

  http://www.halkizbiz.com/...-anketi-cikti-h13748.html
  ... bananeozledim
 3. 2.
  cahil ve ırkçı olmalarına rağmen kendilerini aydın,entel,kültürlü ve antimilliyetçi olarak gösteren dahada kötüsü gören seçmenciktir.
  9 -5 ... iskit saka fatih
 4. 3.
  yalıda oturup viski içen insanlarmış yersen.
  ulan ben apartman dairesinde oturup rakı içiyorum.
  2 -4 ... serhildan berxwedan azadi
 5. 4.
  boşaltılan köyünden geldiği batı illerinde canını dişine takarak helal bir hayat kuran müslüman kürtleri tehcir etmeyi düşünen ayrılıkçı türk kod adlı ibnelerin yanında her biri birer ahmet şafak kalır. ayrılıkçı türkler onların billosunu yesin !
  1 ... ubeydullah chygrizinski
 6. 5.
  geçmişi karanlık ve kirli olan mhp zihniyetinin bok attığı seçmendir. dinime küfreden müslüman olsa. akp zihniyetini saymıyorum bile.
  ankarada 100'e yakın insan ölünce, ölü sevici ülkücü kuçukar ve ak troller yine el ele verdi; akp'yi tek başına iktidara taşımak için terörden nemalanmaya başladı. zaten bu sağ kesim yıllardır hep bunu yapıyor.!!
  4 -3 ... cekilin bakayim
 7. 5.
  Ciddi ciddi barış güvercini falan olduklarını sanıyorlar yada kendilerini çok inandırmışlar hep mağdur olduklarını sanıyorlar üzülelimmi kızalımmı bilmiyorum çok yazık.
  3 -2 ... bir garip yobaz
 8. 6.
  eyyy hdp secmeni,

  vekiliniz olmadan yuruyuse gitmeyin.

  olursunuz...!
  4 ... sari civciv
 9. 7.
  hdp seçmeninden daha karakterlidirler benim gözümde. en azından adamlar ne istediğini biliyor. özerklik diyor, kürdistan diyor. yani niyetleri belli, istekleri ortada.
  akp'lilere bakıyorsun; düne kadar pkk'ya selam durdular, habur'da selam durdular, andımız kalkarken zevke geldiler. şimdi ise pkk'ya küfür ediyorlar, hdp şöyle böyle diyorlar.
  yine aynı seçmen chp asgari ücreti kaldıracağız derken yuhalarken, şimdi aynısını akp deyince alkış tutuyor.
  en başta dediğim gibi; akp seçmenine göre daha adamdırlar.!!
  1 -2 ... cekilin bakayim
 10. 8.
  hdp seçmenleri iki bölüme ayrılıyor, bir cihangir solcuları denen tayfa diğeri ise masum kürt halkı, kürt halkı oy verirken milli görevleri gibi düşünürken, cihangir solcuları yalnızca akp tek başına iktidar olamasın diye hdpye destek veren ne idüğü belirsiz bir kitledir. ancak şöyle bir durum var ki, hdpye giden oy pkknın elini güçlendirmekte ve bu kürt halkına baskı ve tehdit getirmektedir.
  ... kiviliboyoz