1. 1.
  %2 chp %3 tehdit %1 hile %4 asıl hdpliler %3 amsalaklar eşittir Hdp Yüzde 13 alarak barajı geçti. am salakların arasında çoğu gezicidir.

  ''başkan aponun heykelini yaptıracağız'' hadi bağırın simdi. ''mehmetçikleriniz ölmesin diye Meclise girmek zorundayız'' gururla söyleyin.

  bir adam için ülkeyi bıçak sırtına yatırmak puştluktur kalleşliktir.
  2 -1 ... parabenibozdu
 2. 2.
  Aslında tek bir cevabı var. Oda kürtlerin aşırı üremesi!
  ... kalemvesilgi
 3. 3.
  basittir. %5 kendi oyu %5 akpden gelma %3ise kılıçtaroğlunun hediyesi.
  ... sultaniiinci hayvan cafer han
 4. 4.
  ulan ülkenin 5 de 2'si kürt çok şaşırılacak bir durum değil bu kadar oy alması,üstelik chp oy kaybetmedi oy kaybeden akp olduğuna göre akp'den hdp'ye oy kaymış.
  -1 ... gold tab gibson
 5. 5.
  --spoiler--
  HDP’nin yüzde 13.1 oy oranıyla barajı geçmesi ve meclise girmesini bir 'proje' olarak değerlendiren Kuzu, şu andan itibaren çözüm sürecinin de boşlukta olduğunu söyledi. Çözüm sürecini bitirmek için HDP’ye oy verildiğini belirten Kuzu, “HDP ve Selahattin Demirtaş, Türkiye’nin bölgedeki güç olmasının önüne geçmek amacıyla Aydın Doğan’ın başını çektiği, Paralel Yapı’nın desteklediği ve Almanya ve ingiltere gibi dış kaynakların arkasında olduğu bir projedir. Çözüm sürecini yürüten ve kanı durduran biziz ama oylar HDP’ye gitti. Özetle çözümü getirdik diye oylar HDP’ye, tepki oyları ise MHP’ye gitti. Biz, ‘Bunu neden yaptık?’ diyemeyeceğim ama insanların hiç mi adaleti yok? Çözüm süreci dursun diye Demirtaş desteklendi. Demirtaş, sürece karşıydı, çünkü o şiddetten beslenir. Operasyonun bir tarafında da Öcalan’ın önünü kesmek vardı. Çözüm sürecini bitirmek için Demirtaş’a oy verildi. Şu andan itibaren çözüm süreci de koca bir boşluk” dedi.
  --spoiler--
  ... recomax
 6. 6.
  bu işin sırrı Süreyya önder.
  ... bilgecahil