1. 1.
    hdp nin yükselişinin akp sayesinde olmasındandır bakın ispatlarıyla. bakın bu pkklı terörist köpekler önceden de parti kurmuş ancak milletimiz gerekli cevabı vermişti taaki akpkk iktidarı gelene kadar. pkk ve hdpkk yı barış güvercini gibi gösterdi ayrıca çözüm süreciyle pkk yı muhattap alarak kürtlerin temsilcisi pkk gibi gösterdi ayrıca pkky yı bu görüşmeyle devlet tanımış oldu ve pkk legalleşti ve hdpkk çözüm süreciyle beraber doğuda devletin otoritesini yok etti ve halk zulm ve baskı yaparak oradaki zihniyeti tamamıyla kendine çevirdi şimdi akpden önce pkk partileri ve akpden sonra pkk partilerinin oy oranlarını yazıyorum.

sene : 1995 oy yüzdesi: %4,17 aldığı oy sayısı: 1.171.623 milletvekili sayısı: 0 parti: HADEP
    sene: 1999 oy yüzdesi: %4,75 aldığı oy sayısı: 1.482.196 milletvekili sayısı: 0 parti: HADEP
    sene: 2002 oy yüzdesi: %6,21 aldığı oy sayısı: 1.960.660 milletvekili sayısı: 0 parti: DEHAP
    sene: 2007 oy yüzdesi: %3,80 aldığı oy sayısı: 1.334.518[1] milletvekili sayısı: 22 parti: DTP (Bin Umut Adayları)
    sene: 2011 oy yüzdesi: %5,67 aldığı oy sayısı: 2.435.133[2) milletvekili sayısı:35 BDP (Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku)
    sene: 2015 oy yüzdesi: %12,67 aldığı oy sayısı: bilmiyorum bulamadım milletvekili sayısı: 78 parti: HDP

görüldüğü üzere 2000 li yılların öncesi meclise vekil gönderemeyen pkk nın akpkk geldikten sonra artarak devam eden milletvekili sayısı ve oy oranı aslında ülkemizin başındakilerin vatana ihanet içinde olduğunun ve devletimizin ve türkiyemizin nasıl pkk ya peşkeş çekildiğinin ispatıdır evet bu ülke 2000 den önce fakirdi ama gururluydu şimdi paramız var ama onursuz ve şerefsiz bir toplum olduk welcome to the yeni türkiye götünüze sokun!
    (bkz: akp nin hdp yi başımıza bela etmesi)
    ... sinir bozan
  2. 2.
    Lan bi siktir ordan chp artı cemaat oylarını kanalize etmeselerdi bu olmazdı bok atmayınız.
    -1 ... mosinnagant