1. 1.
    1.Kürt nüfusu
    2.Akpnin doğuda güç kaybetmesi
    3.CHP'nin aşırı sol seçmeninin hdp ye oy vermesi.
    4.baş teroristin doğru politikası.
    5.erdoğanın saçma davranmasıı.
    2 ... wilcoo
  2. 2.
    tam bir saçmalıktır hepimiz biliyoruz hdp yi barajı geçirten chp nin akp düşmanı milf teyzeleridir.

nereye gitti geçen seçimden %29 alan chp nin %4ü amk?
    4 -2 ... sex and lahmacun
  3. 3.
    tehdit.

kan akan musukları ne çabuk unuttunuz, evlere gönderilen tehdit mektupları gazetelerde yayınlandı.
    yani kesinlikle seve isteye değil baskı ve terörle oy almışlardır. bu asla bir başarı değildir.
    3 -3 ... zehir zemberek
  4. 4.
    sadece 2 tanedir.

1. kürt olmasına rağmen akp'ye oy vermiş bölge halkı bu seçimde tekrar özlerine dönmüş.
    2. chp nin kendi seçmeni, akp gitsin diye hdp ye oy vermiş.

ve hdp nin barajı aşması sağlanmıştır.
    3 ... whatsapp man
  5. 5.
    Atatürkün mal askerlerinin eli kanlı terör örgütüne oy vermesidir.
    2 -1 ... langardas
  6. 6.
    Akp'nin artık bıktırmasıdır.
    1 ... dilci
  7. 7.
    oy yüzdesini kaybeden parti akp dir. Önceden akp ye verenler, oy yüzde kaybettiği kadar hdp ye vermiştir. Chp ve mhp de çok fazla % değişikliği olmamıştır. Bunu da mı göremiyorsunuz. Akp nin kaybettiği % oylar hdp ye eşit neredeyse. Yani önceki seçimlerde akp nin %50 ye gelmesinin sebebi hdp nin bu günkü oylarıdır.
    3 ... bluebeach
  8. 8.
    Silah ile baskı yapıldı diyenlerin aklına sıçayım aklınaa. Haa ama doğru söylüyorsunuz açık oy kullanılsın diye asker ve korucular baskı yaptı tabi unuttum ben onu.
    -2 ... awestada oturan adam
  9. 9.
    S.s. Önder bile oyların emanet olduğunu söylüyor.

(bkz: cemaat)
    ... centurion
  10. 10.
    hastalıklı akp zihniyetinin basiretsiz politikalarıdır.

seçimden önce uyardım: (bkz: halkı hdp nin kucağına iten akp zihniyetidir)... alttaki ibretlik yandaş yorumlarını okumanızı öneririm...

olan ise şudur: (bkz: akp yi çökerten teslimiyetçiliği oldu).
    ... rumeli71