bugün

zamanında "siyaseti dağlarda değil Mecliste yapın" denilen ve sonradan meclise girince de bok atılmaya çalışan partinin sadece meclise girmemesi olayı.
bağımsız koltukların adı hdp koltukları olacak sadece. değişen bir şey yok. sadece resmiyet kazanacak o kadar.
evet hdp meclise girecek ve başkanlık sistemi gelmeyecek. artık kasmaya gerek yok. başkanlık sistemini istemeyen herkes hdp'ye oy verip geçecek bu kadar basit olan durumdur.
Şeçimde barajı geçip geçmeme durumu ilerisi için kaderini belirlicek parti.
7 haziran seçimlerinden sonra gerçekleşip gerçekleşmemiş olması önümüzdeki 3-4 günlük yoğun çalışma sürecinin getireceği olumlu dönüşlere son derece bağlı olan durumdur.

parti olarak hdp'nin mecliste olması iktidara yönelik muhalefet kalitesini artırabileceği gibi iktidara en yakın olan ana muhalefet partisinin de işine gelecektir. çünkü iktidarı düşürecek olan her muhalefet chp'yi iktidara yakınlaştıracaktır. hdp ise meclisteki yerini sağlamlaştıracaktır.
inşallah ulkemiz için hayirli olacaktir.
Akp düşmanlığınız var diye, hdpyi burda sempatik gösterdiniz, 40.000 evladımızı öldüren şehit eden adamları meclise soktunuz. Olmadı Türkiye.
asıl koyunun chp seçmeni olduğunu gösteren sonuçtur. akp iktadar olmayacak verin hdpye dediler verdiler. Biri de demedi ki aman bunlar pkkdır bu vatanın evlatlarını şehit etmiştir.
hayirli ugurlu olsundur. turkiye baskanlik sistemi tehlikesini atlatmistir.
Sadece meclise girmemiştir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.