1. 1.
  buradan bir istifa çıkar gibi.

  http://secim.haberler.com...istanbul-secim-sonuclari/
  -1 ... kompetan
 2. 2.
  2 milyon kürt yaşadığı için normal olan durumdur.Yarısı seçmen olsa %10 geliyor zaten.Bunun yanındada aşırı solcu chplilerde oy attı.içine ettiler ülkenin.
  2 -1 ... wilcoo
 3. 3.
  mhp'ye çok ağır gelmiştir.
  2 -7 ... liberalisticcommunist
 4. 4.
  Hdp' mizin halk tarafindan ne kadar destek görduğunun kanitidir. Artik klişeleşmiş, töhnemiş 1940' larin parti zihniyeti işlemiyor bu devirde.
  4 -9 ... inzaghigi
 5. 5.
  Mhp'nin miyadını doldurmaya başladığının göstergesidir.
  Bak yine mutlu oldum durduk yere, yayık yayık gülüyorum şu an.
  4 -4 ... afedersinizlezbiyen
 6. 6.
  tamamen nüfusla alakalıdır. doğudan 2-3 milyon göç alan istanbulda kürtçü-komünist kesim tamamen hdpye vermiştir. fakat sağ oylara bakıldığında pasta bir kaç parti tarafından pay edilmiştir. ayrıca istanbuldaki milliyetçi oylarında azlığı aşikardır. asıl mesele budur.
  1 ... ucamayipelenenadam
 7. 7.
  Tamamen nüfus ile alakalı değildir . Geçtiğimiz dönem çözüm süreci ayağına tüm kürt kökenli vatandaşlar Akp'ye oy verdi , bu dönem ne gördük ? doğuda akp tamamen süpürülme ihtimali ile karşı karşıya kaldı , işte bu nüfus kökenlidir ! ancak gel gelelim istanbul'da bursa'da Kocaeli'de HDP'nin MV çıkarması nüfus ile değil , Varolan partilerin işleyişsizliği ile alakalıdır . Kocaeli'de seçimden 1 gün önce şehir merkezi sular altında kaldı , ertesi gün bir baktık ki hdp'den bir adet milletvekilimiz çıkmış meclise . Öyle yada böyle Hdp hak ederek istediği şeye ulaşmıştır , Benim gözümde türkiye partisidir , Yolunda devam eder ilkelerini çiğnemez ise meclis deki en sağlam potansiyeli olan partidir .
  2 -4 ... kestanekebap
 8. 8.
  tek suçlusu ırkçılk yapan dindar kürtlerdir .
  4 ... dinazorus
 9. 9.
  E o zaman AKP hep haklı amk? zihniyetini siktiklerim fazla oy alınca mantıklı olan mı oluyor?
  1 ... baytarafli
 10. 10.
  birkaç kere ocağa gidince siyasi analizci kesilip sözlükte analiz sıçanların görmezden geldikleri durumdur.
  3 -6 ... tacettin limoncuoglu