bugün

millet ittifakı açısından hayırlı olsun ama ümit özdağ bakan olsun diye, seçmeninin hdp gibi taban tabana zıt bir partiyle aynı amaç için oy kullanacaklarına çok da aklım kesmiyor..

seçim erdoğan lehine biterse, ümit özdağ'ın siyasi enkaz olmasının önünde başka hangi unsur kalır, onu da bilmiyorum..

artık durumu, kalan seçmenlerine nasıl izah eder, kendisi düşünmüştür herhalde.. dikkat edilirse, sinan oğan konuşulmuyor bile, o konuda bir sükunet sağlandı... olumlu ya da olumsuz bir biçimde yeni boy hedefi, ümit özdağ'dır ve öyle kalacaktır.
benim anlamadığım; hdp, kendisine taban tabana zıt ikinci bir mutabakat imzalanmışken, neyine güvenip, neyi bekleyip hala koşulsuz destek veriyor..

erdoğan gitsin diye, kendilerini siyasal tutarlılık anlamında bitirecek bir şeye niye evet desinler.. "hele bir erdoğan gitsin de" cümlesinin ardında, ne bekliyor bu adamlar? özerklik mi vaad etti bu kılıçdaroğlu, ben cidden bunu düşünür hale geldim.. adamların dip noktası kalmadı... ümit özdağ mutabakatı resmen, "hdp yöneticileri tek tek hapse atılsın"dan başka her şeyi söylüyor... hala niye bu kadar inatla savunuyor millet ittifakı'nı bu adamlar?
kılıçdaroğlu ya özdağ'ı ya hdp'yi kazıklıyor.
ileri zekalılar ne bekliyorsunuz ben hala anlamadım? hdp terör örgütü ile bağlantılı ise kapat ama değilse kes sesini. şu mu rahatlatacak sizi; bütün hdp seçmeni pkk'lıdır ve sizden 1 tane oy bile istemiyoruz mu denmesini bekliyorsunuz?

ülkede 8-10 milyon pkk'lı varsa zaten biz bitmişiz o zaman...
Pkk kim para verirse ona çalışan bir grup kiralık katil. Yaptıkları açıklamanın kime oy kaybettirip kime kazandiracağını görebilmek içi aptal ve cahil bir çomar olmaya bile gerek yok. Köyün delisi bile anlar.
Hdplilerin yaptıkları açıklamanın kime oy kaybettirip kime kazandiracağını görebilmek içi aptal ve cahil bir çomar olmaya bile gerek yok. Köyün delisi bile anlar.

Sonuçta Pkk kim para verirse ona çalışan bir grup kiralık katil. Bu adamların milyonlarca insanın sandıktaki iradesini etkileyecek kadar ciddiye alınmaları da inanılmaz bir özgüven sizlik. (bkz: Senin kendi aklın iraden yok mu aq)
parti kapatmak için bir gerekçen olmalıdır, bu örnekte örgüt ile bağlantı..
peki bu bağlantıyı nasıl sağlarsın? yöneticilerinin terörle ilişkisini ispatlar, cezalandırırsın..
terör örgütüne kaynak aktarıyorsa tespit edersin, dağa adam gönderiyorsa ve sen gönderilecek gençleri parti binasında yakalarsın... vesaire..

şu anda bu süreç işliyor mu? evet.. mayıs ayı başında savcı, hdp yöneticileri hakkındaki iddianameyi açıkladı ve yöneticilerin geneli ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanıyor..

yargılama sonucu ne olur, bilemeyiz.. fakat ceza alırlarsa ve bu, genele yaygın bir ceza olursa, sonra parti kapatma gündeme gelebilir.. öyle kafaya göre parti kapatılmıyor.. fakat hdp de, kendisinden önceki 6-7 selef partisinin akıbetine uğrayacağını düşünüyor ki, yeşil sol diye tabela aldı kendisine..

yani, terörün ölçütü partiyi kapatmaksa, bu süreç işliyor..

bana göre hdp'ye oy veren adam, pkk'ya sempatisi olan adamdır.. ben düşüncemi bu kadar net söylüyorum, gerekli siyasal duruşa sahiplerse aynı bu cümleyi, aynı bu şekilde kılıçdaroğlu, özdağ ve akşener de söylesin; sonra kimden istiyorlarsa, destek alsınlar..

ama neye karşı destek aldıklarını da duymayı isterim.. hani, 4 aydır duyamadık da..
vatan için kızılcık şerbeti içtim diyemeyecekler vatanımı seviyorum demesin...
hee çok verecekler avuçlarını yalamaya devam etsinler.
güncel Önemli Başlıklar